Çin'in uzaya gönderdiği roketin İstanbul'a da düşebileceği belirtiliyor

Geçtiğimiz günlerde Çin tarafından uzaya fırlatılan ve Çin'in uzay istasyonu için planlanan modellerini taşıyan roketin kontrolden çıktığı ve Dünya'da her hani bir yere düşebileceği belirtildi. Yapılan açıklamalara göre roketin düşebileceği yerlerden biride İstanbul olabilir.

Çin'in uzaya gönderdiği roketin İstanbul'a da düşebileceği belirtiliyor
Çin'in uzaya gönderdiği roketin İstanbul'a da düşebileceği belirtiliyor Admin
Bu içerik 202 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Çin tarafından uzaya fırlatılan ve Çin'in uzay istasyonu için plannlanan modelleini taşıyan roketin kontrolden çıktığı ve Dünya'da her hani bir yere düşebileceği belirtildi. Yapılan açıklamalara göre roketin düşebileceği yerlerden biride İstanbul olabilir.

Çin geçtiğimiz hafta uzaya Long March 5b isimli roket fırlatmıştı. Yörünyegeye oturması beklenen roketin kontrolden çıktığı ve dünyaya inmesi için daha önce planlanan alanların dışında bir yere düşebileceği uzmanlar tarafından açıkklanıyor. 

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre roketin parçalarının kuzey ve güney yorum kürede 41. enlemler arasında bir yere düşebileceği belirtiliyor. 

Yapılan açıklamalarda roketin 10 mayıstan önce düşmesi bekleniyor. 33 metre ve 21 ton ağırlığında bulunan roketin düşmesi muhtemel şehirler arasında New York, Madrid, İstanbul ve Pekin, Şili ve Yeni Zelanda olduğu belirtiliyor.

çin roketi İstanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X