Başakşehir Hayvan Hastanesi Açıldı

Başakşehir Hayvan Hastanesi Açıldı

Başakşehir Hayvan Hastanesi görkemli bir törenle hizmete başladı. Başakşehir Belediyesi, “sadece bir gün değil her gün” anlayışıyla yürüttüğü sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Sevimli dostların tedavi, bakım ve barınma ihtiyaçlarının karşılanacağı Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde törenle hizmete alındı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’imize tam donanımlı harika bir hayvan hastanesi kazandırmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

ABONE OL
6 Ekim 2021 14:03
Başakşehir Hayvan Hastanesi Açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başakşehir Hayvan Hastanesi görkemli bir törenle hizmete başladı. Başakşehir Belediyesi; “sadece bir gün değil her gün” anlayışıyla sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Ayrıca sevimli dostların tedavi, bakım ve barınma ihtiyaçlarının karşılanacağı Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi; 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde törenle hizmete alındı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu; “Başakşehir’imize tam donanımlı harika bir hayvan hastanesi kazandırmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

HAÇİKO Başkanı Ömür Gedik

HAÇİKO Başkanı Ömür Gedik

Başakşehir Belediyesi tarafından; hayvanların tedavi, bakım ve barınma ihtiyaçları için inşa edilen Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi açıldı. Temeli geçen yıl 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde atılan ve bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan Başakşehir Hayvan Hastanesi merkezinin hizmete alım törenine Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yıldız Konal Süslü, Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) Başkanı ve sanatçı Ömür Gedik ve çok sayıda Başakşehirli hayvansever katıldı.

Başakşehir Hayvan Hastanesi Açılışı

Başakşehir Hayvan Hastanesi Açılışı

Sevimli Dostlar İçin Tam Donanımlı Başakşehir Hayvan Hastanesi

Sokak hayvanlarının her türlü tedavi ve bakımlarının yapılacağı tam donanımlı hayvan hastanesi ve bakımevini hizmete almanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde mutluluğumuza mutluluk katacak ve can dostlarımızın yeni yuvası olacak hayvan hastanesi ve geçici bakımevimiz kapılarını açıyor. Başakşehir’imize tam donanımlı harika bir hayvan hastanesi kazandırmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bir yıl önce, yine 4 ekimde hastanemizin temelini atmıştık. Bir yıl sonra can dostlarımızın yeni sıcak yuvası olacak hayvan hastanemizi hizmete alıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kayabaşı Mahallesi’nde 5 bin 300 metrekarelik araziye tam donanımlı bir merkez kurduklarını belirten Başkan Kartoğlu; “Kısa süre içerisinde merkezimizi tamamladık. Kuduz müşahede padokları, alttan ısıtmalı bakım ve tedavi padokları; muayene, operasyon, anestezi ve görüntüleme odası mevcut. Laboratuvar; kedi ve köpek üniteleri; kanatlı hayvanlarımız için özel alan; yağmur suyu toplama deposu ve daha fazlası hayvan hastanesi ve geçici bakımevimizde yer alıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Aynı zamanda sokak hayvanlarının sahiplenilmesine de işaret eden Başkan Yasin Kartoğlu, “Özellikle Başakşehirli komşularımızı en az bir can dostumuzu sahiplenmeye davet ediyorum. Ayrıca sevimli dostlarımızın bir yıllık mama ve aşı ihtiyaçlarını da biz karşılayacağız.” dedi.

“Başkan Kartoğlu’na teşekkür ediyorum”

Öncelikle Başakşehir Belediyesi’nin şahane bir projeyi hayata geçirdiğini belirten Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) Başkanı ve sanatçı Ömür Gedik; “Kayabaşı’nda bulunan hayvan hastanesi ve geçici bakımevine girdiğim andan itibaren yüzümden gülümseme hiç eksik olmadı. Aynı zamanda tüm belediyelere örnek olacak bir proje olarak görüyorum. Bu vesileyle Başakşehir Belediyesi Başkanımız Yasin Kartoğlu’na ve ekibine ayrıca teşekkür ediyorum. Bu tesisin bir benzerini de Anadolu’da bir ilçemize yapacağının da müjdesini verdi. Bu beni ayrıca gururlandırdı.” ifadesini kullandı.

“Altın Kalp”li hayvanseverler

Ayrıca akrobasi gösterileriyle ünlü İrem ve Cash’ in Başakşehir Hayvan Hastanesi açılış töreni öncesi yaptığı şovu, konuklar büyük beğeniyle izledi. Bununla birlikte tören sonunda sokak hayvanlarını sahiplenen hayvanseverlere “Altın Kalp” plaketi takdim edildi. Üstelik ürettiği yürüteçlerle; felçli hayvanların yürüyebilmesine yardımcı olan Agop Kuyumcuoğlu da, felçli bir sokak hayvanı için yürüteç yaptı.

Ayrıca Tempo Online‘ı Pinterest‘te de takip edin, gelişmelerden haberdar olun!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP