Çene dolgusu ile kusursuz hatlara sahip olabilirsiniz

Çene dolgusu ile kusursuz hatlara sahip olabilirsiniz

ABONE OL
23 Eylül 2021 15:29
Çene dolgusu ile kusursuz hatlara sahip olabilirsiniz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Medikal estetiğin en büyük hediyesi ameliyatsız estetik uygulamaları. Bıçak altına yatmadan, uzun ve ağrılı iyileşme dönemlerine gerek kalmadan, küçük dokunuşlarla harikalar yaratan dolgu uygulamaları, her zaman genç ve güzel kalmak isteyenlerin favorisi. 

Kusursuz yüz hatlarına sahip olmanızı sağlayan çene dolgusu ise hem kadınların hem erkeklerin yüzünü güldürüyor çünkü çekici görünmenin sırrı kadınlar için de erkekler için de çene kemiğinde gizli. 

Medikal estetik hekimi Dr. Biran Ekici çene dolgusu, çene ucu dolgusu, jawline dolgu gibi versiyonları ve farklı isimleri olan bu popüler ve etkili uygulama ile ilgili bilmediğimiz birçok başka estetik detayı konuştuk:  

“Alt yüzde meydana gelen gıdı, cilt sarkması, biçim bozuklukları gibi birçok estetik kusuru ortadan kaldırmamızı sağladığı için çene dolguları sevdiğimiz uygulamalardandır. 

Çene kemiği, burun ile boyun arasındaki bölgenin estetik durumu belirleyen önemli hattır. Çene dolgusu, kusursuz bir çene çizgisi ve yüz hatları ile uyumlu bir çene ucun yaratmak için ideal yöntemdir diyebiliriz.” 

Çene Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, yanak dolgusu gibi yumuşak dokularda kullanılmasına aşina olduğumuz Hyaluronik asit dolgusu ile yapılan çene dolgusunda, kemik yapıları taklit etme yeteneği olan farklı bir dolgu türü uygulandığını belirten Dr. Biran, çene dolgusunun tam olarak ne olduğunu söyle anlatıyor: 

“Çene dolgusu; jawline dediğimiz çene çizgisi boyunca çene kemiğinin büyütülmesi veya yaşlanma nedeniyle çene kemiğinde oluşmuş boşlukların doldurulması, çene kökünün şekillendirilmesi ve belirgin hale getirilmesi, çene ucunun dolgu ile büyütülüp öne çıkarılması ve alt yüzün yeniden şekillendirilmesi gibi protokolleri kapsar. 

Çene ucu, çene kemiği, çene kökü ile ilgili estetik şikayetleri olan ve bıçak altına yatmayı tercih etmeyen her yaştan yetişkin kadın ve erkek, çene dolgusu uygulamaları ile bu şikayetlerinden kurtulabilir. 

Çene dolgusu da bir hyaluronik asit dolgu uygulamasıdır fakat dudak için kullandığımız dolgu ile çene ucunda ya da burun ucunda kullandığımız hyaluronik asit, aynı yapıda malzemeler değildir. 

Çene dolgusu; çene hattını keskinleştirmek, çene ucunu estetik olarak konumlandırmak, çene kökünde keskin bir hat yaratmak amacıyla yapılır. Alt yüzde gençleşme elde etmemizi sağlar. Aynı zamanda cildi sıkılaştırır. Böylece, daha çekici bir yüz şekli elde etmekle kalmaz yüzün alt kısmında etkili bir lifting ve gençleşme yakalamış oluruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP