Elon Musk Twitter paylaşımı viral oldu

Elon Musk Twitter paylaşımı viral oldu
Yayınlama: 03.11.2021
A+
A-

Elon Musk, kıskançlıktan kavga eden iki kardeş hakkında eski bir Çin şiirini tweetledi. Musk’ın bu paylaşımını bazı Twitter kullanıcıları ise, ‘Dogecoin ve Shiba Inu kripto para birimi tartışmasına dolaylı bir gönderme olabilir.’ diye yorumladı.

Salı günü dünyanın en zengin adamı olan Elon Musk tarafından yayınlanan tweetin başlığı “Humankind” oldu. Ardından da Çince şiir geldi. “Yedi Adım Dörtlüsü” olarak bilinen alegorik şiir, genellikle 192 ile 232 yılları arasında yaşayan Çin kraliyetinin bir üyesi olan Cao Zhi’ye atfedilir. Efsaneye göre Cao’nun ağabeyi, kral yeni taç giymiş ve daha popüler olan kardeşinin bunu denemeye çalıştığından şüpheleniyor. Ayrıca egemenliğini gasp etmek için onu masumiyetini ilan edecek bir şiir yazmaya zorladığı da söyleniyor.

İşte O Şiirin Türkçesi:

“Fasulye sapları, fasulyeleri kaynatmak için ateşlenir.

Tenceredeki fasulye ağlıyor

Aynı kökten doğduk

Neden bu kadar sabırsızlıkla birbirimizi yakalım?”

Bazı Twitter kullanıcıları ise, sosyal medyada sık sık Dogecoin’i savunan Musk’ın tweetini açıklamak için kripto para birimleri Dogecoin ve Shiba Inu arasındaki rekabete dikkat çekti.

Musk’ın şiiri tweetleme niyeti net olmasa da, Twitter beslemesi eklektik bir kripto mem karışımı, Monty Python eskizlerine bağlantılar ve Tesla Inc.’in kendi kendini süren yazılımı ve SpaceX lansmanları hakkındaki güncellemeleri içeriyor.

Çin’de Tesla, bu yılın başlarında tüketici şikayetleri, çökmeler ve güvenlik ve müşteri hizmetleri sorunlarının düzenleyici incelemesini içeren bir dizi kötü tanıtımdan geri döndü. Eylül ayında, Çin yapımı Tesla’ların yerel pazara sevkiyatları , genel otomobil satışlarının düşmesine rağmen, art arda ikinci ayda yükseldi.