Girit deprem! Girit Adası son dakika deprem (İzmir)

Girit deprem! Girit Adası son dakika deprem (İzmir)

Son deprem! Yunanistan Girit Adası deprem ile sallandı!.. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine göre, saat 12:24’de  Akdeniz Girit Adası Açıkları'nda, meydana gelen deprem yerin 16.2 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Aynı zamanda depremin şiddeti 6.3 olarak ölçüldü.

ABONE OL
12 Ekim 2021 15:29
Girit deprem! Girit Adası son dakika deprem (İzmir)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son deprem! Yunanistan Girit Adası deprem ile sallandı!.. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine göre, saat 12:24’de  Akdeniz Girit Adası Açıkları’nda, meydana gelen deprem yerin 16.2 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Aynı zamanda son deprem şiddeti 6.3 olarak ölçüldü.

Depremin merkez üssünün Zakros’un 23 kilometre güneydoğusunda olduğu öğrenildi. Saat 12.24 sularında meydana gelen depremin derinliğinin diğer kaynaklarca ise 8 kilometre olduğu tahmin bildirildi.

Son deprem Girit dışında özellikle Oniki Adalar’ın tüm adalarında ve başta Kasos, Kerpe ve Rodos olmak üzere Attika ve Kıbrıs’ta da hissedildi. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi’nin (EMSC) aktardığı ifadelere göre, deprem çok güçlüydü ve birkaç saniye sürdü.

Şiddetli 6.3 Richter depremi, ardından Karpathos’ta 4.5 Richter ve Zakros açıklarında 4.1 Richter sarsıntısı meydana geldi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP