İstanbul’da kaçak sigara operasyonu

İstanbul’da kaçak sigara operasyonu

ABONE OL
19 Eylül 2021 16:36
İstanbul’da kaçak sigara operasyonu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince merkez ve taşra birimlerinin katılımı ile İstanbul’da sigara kaçakçılığına karıştığı tespit edilen 9 depo ve 4 iş yerinde gerçekleştirilen eş zamanlı aramalarda, 1 milyon lira değerinde 23 bin 545 adet tütün mamulü ile 73,6 kilogram tütün ele geçirildi.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Operasyon Şubesi ve İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince müştereken yürütülen tütün mamulleri kaçakçılığı ile mücadele faaliyetleri kapsamında İstanbul’da bulunan bazı iş hanları ve depolar takip edildi.

Yapılan gözlemlerde kaçak ürünlerin söz konusu iş yerlerinde yüklü miktarda tutulmadığı, yakınlardaki depolarda bulundurulduğu saptandı. Bunun üzerine operasyonun kapsamı genişletilerek tespit edilen 13 adrese aynı anda operasyon yapılması kararlaştırıldı.

Operasyonda aranacak adreslerdeki bazı kapıların kilitli olması nedeniyle kapılar, çilingir marifetiyle açıldı. Şüpheli adreslerde yapılan aramalarda toplam değeri 1 milyon lira olan; teminine dair herhangi bir belge ve TAPDK bandrolü olmayan 4 bin 411 adet puro, 13 bin 580 adet sigarillo, 3 bin 481 paket sigara, 380 paket e-sigara tütünü, bin 308 paket sigara kağıdı, 277 paket sigara filtresi, 108 adet elektronik sigara, 18,6 kilogram tütün, 55 kilogram sarmalık kıyılmış tütün ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekiplerince ele geçirilen kaçak eşyaya ilişkin yürütülen soruşturmaya devam ediliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP