Öğretmenlere Ek Atama Müjdesi Gelecek Mi? İşte Ayrıntılar

Öğretmenlere Ek Atama Müjdesi Gelecek Mi? İşte Ayrıntılar

Öğretmenlere ek atama müjdesi bekleyen öğretmenlerden Geylan'a ziyaret. Ataması yapılmayan öğretmenler, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret ederek, atama sorununun çözümü için destek istedi.

ABONE OL
11 Ekim 2021 00:59
Öğretmenlere Ek Atama Müjdesi Gelecek Mi? İşte Ayrıntılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öğretmenlere ek atama müjdesi bekleyen öğretmenlerden Geylan’a ziyaret. Ataması yapılmayan öğretmenler, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret ederek, atama sorununun çözümü için destek istedi.

Ataması yapılmayan öğretmenler, öğretmenlere ek atama umuduyla Genel Başkan Talip Geylan’ı ziyaret etti. Ayrıca ziyarette öğretmenler 40 bin ek atama talebi için sendikamızdan destek istedi. Aynı zamanda bir plan çerçevesinde atama talep eden öğretmenler artık öğrencilerine kavuşmak istediklerini dile getirdiler.

Öğretmenlere Ek Atama Müjdesi Gelecek Mi?

Öğretmenlere Ek Atama Müjdesi Gelecek Mi?

Türk Eğitim-Sen olarak ataması yapılmayan öğretmenlere her zaman destek verdiklerini belirten Genel Başkan Geylan, öğretmen fazlalığı olmadığını kaydederek, “2021 yılı için yapılan 20 bin atama, Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetleri döneminde yapılan en az atama sayısıdır. Ayrıca emeklilerin boşluğunu bile doldurmaktan uzak bu sayı kabul edilemez. Ataması yapılmayan öğretmenlerin feryadı, talepleri duyulmalıdır. Eğitimde ciddi bir öğretmen ihtiyacı var. İddia edildiği gibi öğretmen fazlamız yoktur.

Valiliklerin sendikamıza gönderdiği resmi verilere göre 69 bin 616 ücretli öğretmen görevlendirildi. 109 bin 326 norm açığı var. Aynı zamanda 9 Eylül’de göreve başlayacak 20 bin öğretmen ise emeklilerin boşluğunu ancak dolduracaktır.

Dolayısıyla ek atama şarttır! Eğitimi işler hale getiren hiç şüphesiz ki öğretmenlerdir. Öğretmensiz bir eğitimde başarıdan ve verimlilikten bahsedemeyiz. Ayrıca bu noktada ataması yapılmayan öğretmenler için mücadelemiz dün ve bugün olduğu gibi yarın da sürecektir” diye konuştu. (BSHA)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP