63 Yaşında Ölen Osman Öcalan Kimdir?

63 Yaşında Ölen Osman Öcalan Kimdir?
Yayınlama: 15.11.2021
A+
A-

Osman Öcalan öldü mü, kaç yaşında ve kimdir?

PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan öldü mü? TRT’deki röportajı ile çok konuşulan Osman Erbil’de corona virüsü nedeniyle tedavi gördüğü hastanede öldü.

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, Irak’ın Erbil kentinde corona virüsü nedeniyle tedavi gördüğü hastanede bu sabah 04.30 sularında öldü. Rudaw’da yer alan habere göre Öcalan, bir süredir yoğun bakımda tedavi görüyordu.

Osman Öcalan’ın Temmuz ayında geçirdiği beyin felci nedeniyle hareket kabiliyetini ve konuşma yetisini tamamen kaybettiği de iddia edilmişti.

Seçim Döneminde Trt’ye Röportaj Vermişti

Osman Öcalan’ın 23 Haziran 2019 seçimleri öncesinde devlet televizyonu TRT’nin Kürtçe kanalı TRT Kurdi’ye çıkarılması tepki çekmişti.

Osman Öcalan Kimdir?

İmralı Adası’nda tutuklu bulunan terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi olan Osman Öcalan kimdir? Osman öcalan, 1958 yılında Urfa’nın Halfeti ilçesinde dünyaya gelmiştir.

PKK’ya katılmadan önce, 2 yıl Libya’da öğretmenlik eğitimi gören Osman Öcalan, 1986’da ‘PKK Merkez Komitesi’ne, 1990’larda ise ‘PKK Yürütme Komitesi’ne katıldı. Örgüt içinde ‘Ferhad’ kod adını kullanan Osman Öcalan, PKK’dan ayrıldıktan sonra 2004’te Erbil’de yaşamaya başlamıştı. PKK örgütündeki kod adı Ferhat olan Osman Öcalan, 15 Kasım 2021 yani bugün Irak’ın Erbil şehrinde korona virüs yüzünden 63 yaşında öldü.

İşte Osman Öcalan’ın TRT’deki Röportajı