Kemal Kılıçdaroğlu Elektrik Haberi Dünya Basınında

Kemal Kılıçdaroğlu Elektrik Haberi Dünya Basınında
Yayınlama: 21.04.2022
A+
A-

Kemal Kılıçdaroğlu Elektrik Haberi Dünya Basınında

Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlu elektrik haberi Dünya basınında geniş yer buldu!.. Elektrik fiyatlarındaki korkunç zamlara tepki göstermek için evinin elektrik faturasını ödemeyeceğini açıkladıktan bir süre sonra Başkent Elektrik tarafından evinin elektriği kesilen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dünya basınında geniş yer aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz şubat ayında yaptığı açıklamada “Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben, bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim” demişti.

“BİR SİVİL İTAASİZLİK ÇAĞRISI DEĞİLDİR”

Bugün bir tweet atarak elektriğinin kesildiğini duyuran Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir.”

Twitter ve ulusal basında büyük ses getiren Kılaçdaroğlu’nun evinin elektriğinin kesilmesi dünya basınında da geniş yer buldu. Reuters Haber Ajansı Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriğinin kesilme haberini, “Artan elektrik faturalarını ödemeyi reddeden ana muhalefet liderinin ışıkları söndü” başlığı ile manşetlere taşıdı.