Rumeli Gültekin’in mutlu günü

Rumeli Gültekin’in mutlu günü
Yayınlama: 17.09.2021
Düzenleme: 28.09.2022 04:29
A+
A-

Rumeli müziğinin önemli isimlerinden ünlü sanatçı Rumeli Gültekin Gültekin İpekel’in oğlu Gürkan, Beyza Yılmaz ile düzenlenen düğün töreniyle dünya evine girdi.

Bayrampaşa Parkada’da yer alan Armonia Park’ta düzenlenen düğün merasimine, Rumeli Balkan müziğinin birbirinden değerli isimleri katıldı. Düğünün başlamasıyla sahne alan Balkan müziğinin sevilen isimlerinden Rumeli Beyo, Serhat Nişli ve Rumeli Semih’in şarkıları ile eğlenceli dakikalar geçiren davetlilerin coşkusu, Rumeli Ekrem’in sahneye çıkmasıyla ikiye katlandı. Söyleyeceği şarkılara başlamadan önce kısa bir konuşma da yapan Rumeli Ekrem, “Gültekin Abi’min bende emeği çok. O’nu, bu mutlu gününde yalnız bırakmak olmazdı. Sevgili Gürkan’ın doğduğu günü dün gibi hatırlıyorum. Küçükken uyuması için ninniler söylerdik, şimdi ise, düğününü görmek kısmet oldu.” dedi.

25 Yıl Aradan Sonra Efsaneler Aynı Sahnede

25 Yıl Aradan Sonra Efsaneler Aynı Sahnede

Daha sonra Gültekin İpekel’i sahneye davet eden Rumeli Ekrem, 1992 yılında Gültekin & Ekrem ismi ile çıkardıkları Rumeli Taverna adını taşıyan albümünde yer alan Rumeli şarkılarını beraber seslendirerek, davetlilere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Kanki Canbaz Da Oradaydı

Düğüne katılan birçok davetlinin yanı sıra, en dikkat çeken bir diğer isim ise, Kanki Canbaz olarak da bilinen, Kral Fm’in efsane program yapımcısı ve sunucusu Erol Canbaz oldu. Kanki Canbaz, 90’lı yılların başında Kral FM’de haftada bir gün canlı olarak yayınlanan ve Ekrem’le Gültekin’in canlı olarak Rumeli Balkan şarkılarını söylediği Rumeli Taverna adlı canlı yayın programının da sunuculuğunu yapmıştı. Aynı zamanda Rumeli Taverna’nın isim babası da olan ünlü radyocu, Gültekin ve Ekrem ikilisinin seslendirdiği balkan havaları ile halay çekerek, İpekel ailesinin coşkusuna ortak oldu.

Sanat camiasının yanı sıra birçok davetlinin katıldığı düğün, Rumeli Ekrem’in şarkıları ile devam etti. Daha sonra ise Rumeli Gültekin, düğüne katılan davetlilerin tek tek masalarını dolaşarak, katılan misafirlerle tek tek ilgilendi.