Çene Dolgusu İle Güzelleşin Jawline Nedir?

Çene Dolgusu İle Güzelleşin Jawline Nedir?
Yayınlama: 19.09.2022
Düzenleme: 27.09.2022 22:03
A+
A-

Çene Dolgusu ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Peki, Jawline nedir? fiyat ne kadardır? işte haberin detayı.. Medikal estetiğin en büyük hediyesi ameliyatsız estetik uygulamaları. Bununla birlikte bıçak altına yatmadan, uzun ve ağrılı iyileşme dönemlerine de katlanmak zorunda bırakmıyor. Ayrıca küçük dokunuşlarla harikalar yaratan uygulamalar, her zaman genç ve güzel kalmak isteyenlerin favorisi.

Kusursuz yüz hatlarına sahip olmanız için çeneye uygulanan dolgu ise hem kadınların hem erkeklerin yüzünü güldürüyor. Çünkü çekici görünmenin sırrı kadınlar için de erkekler için de çene kemiğinde gizli.

Çene dolgusu ile kusursuz hatlar

Çene dolgusu ile kusursuz hatlar

Medikal estetik hekimi Dr. Biran Ekici ile estetik üzerine güzel bir söyleşi gerçekleştirdik. Bununla birlikte çene ucu dolgusu, jawline dolgu ve popüler olan daha birçok estetik detayları konuştuk.

“Alt yüzde meydana gelen gıdı, cilt sarkması, biçim bozuklukları gibi estetik kusurları ortadan kaldırmamızı sağlar. Bu nedenle çene dolguları sevdiğimiz uygulamalardandır. Bununla birlikte çene kemiği, burun ile boyun arasındaki bölgenin estetik durumu belirleyen önemli hattır. Aynı zamanda kusursuz yüz hatları ile uyumlu çene ucu için idealdir.”

Çene Dolgusu Nedir? Jawline Nedir?

Dudak ve yanak dolgusu gibi yumuşak dokularda kullanılmasına aşina olduğumuz Hyaluronik asit dolgusu ile yapılan dolguda, kemik yapıları taklit etme yeteneği olan farklı bir dolgu türü uygulandığını belirten Dr. Biran, dolgunun tam olarak ne olduğunu söyle anlatıyor:

“Çene dolgusu; jawline dediğimiz çizgi boyunca kemiğin büyütülmesi veya yaşlanma nedeniyle kemikte oluşan boşlukların doldurulması, kökünün şekillendirilmesi ve belirgin hale getirilmesi, ucunun dolgu ile büyütülüp öne çıkarılması ve alt yüzün yeniden şekillendirilmesi gibi protokolleri kapsar. Aynı zamanda çene ucu, çene kemiği, çene kökü ile ilgili estetik şikayetleri olan ve bıçak altına yatmayı tercih etmeyen her yaştan yetişkin kadın ve erkeğin, dolgu uygulamaları ile bu şikayetlerinden kurtulması mümkün.

Çene dolgusu da bir hyaluronik asit dolgu uygulamasıdır. Fakat dudaktaki dolgu ile çene ucunda veya burun ucunda kullandığımız hyaluronik asit, aynı malzemeler değildir.

Çene dolgusu; çene hattını keskinleştirmek için sıklıkla tercih ediliyor. Aynı zamanda çene ucunu estetik olarak konumlandırmak, çene kökünde keskin bir hat amacıyla da yapılıyor. Ayrıca alt yüzde gençleşme elde etmemizi sağlar. Aynı zamanda cildi sıkılaştırır. Böylece, daha çekici bir yüz şekli elde etmekle kalmaz yüzün alt kısmında etkili bir lifting ve gençleşme yakalamış oluruz.”

Tempo Online ile tüm sağlık haberleri şimdi Twitter‘da!