Sivas da deprem korkusu yaşadı!

Sivas da deprem korkusu yaşadı!
Yayınlama: 24.02.2023
A+
A-

Sivas da deprem ile sallandı!.. Sivas’ta bugün akşam saat 20:19’da, 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü, ilçeye bağlı Gürün ilçesi olarak belirlendi.

Deprem sonrası Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Zara ilçesi ve çevre köylerde hasar tespit çalışmalarına başladı. Şu ana kadar can kaybı veya yaralanma ile ilgili bir bilgi gelmedi.

Sivas Valisi ve Belediye Başkanı, afetin ardından halkı sakin olmaya ve tedbirli davranmaya çağırdı. Vali, depremin ardından tüm kamu kurumlarının harekete geçirildiğini ve olası ihtiyaçları karşılamak için hazırlıkların yapıldığını belirtti.

Deprem, Sivas ve çevre illerde hissedildi. Vatandaşlar, sosyal medya üzerinden durumlarını bildirerek birbirlerine destek olmaya çalışıyorlar.

Sivas’taki deprem, ülkemizde son zamanlarda meydana gelen bir dizi deprem felaketinden sonra gerçekleşti. Hükümet, afetlere karşı daha etkin bir mücadele yürütmek için önlemler almaya devam ediyor.

Bu zorlu süreçte, depremde etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve yetkililerin aldığı tedbirlerin yeterli olacağına inanıyoruz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.