Müstehcen yayın açan kadın TikTok’un başını yaktı!

TikTok platformunda canlı yayın açarak bir saat içinde 100 bin lira bağış topladığı iddia edilen G.D., geçtiğimiz haftalarda polis tarafından gözaltına alınmıştı. Hamileliğinin 5. ayında olduğu anlaşılan 35 yaşındaki kadın, verdiği ifadenin ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmişti. Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği, G.D.’ye yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol tedbiri uygulayarak serbest bırakılmıştı. Bu nedenle harekete geçen İçişleri Bakanlığı, TikTok’u mercek altına altı.

Müstehcen yayın açan kadın TikTok’un başını yaktı!
Yayınlama: 05.12.2023
A+
A-

AK Parti Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, komisyonun Tik Tok öncelikli olmak üzere sosyal medya platformlarıyla ilgili yürüttüğü çalışmaların ayrıntılarını İhlas Haber Ajansı’na özel olarak anlattı.

TİK TOK TEMSİLCİSİ KOMİSYONA GELİYOR

Yayman, Tik Tok’un Türkiye ve Avrasya temsilcisinin komisyona davet edildiğini ifade ederek, “Tik Tok başta olmak üzere dijital mecralarda Türk toplumunun aile yapısına, ahlakına, ananemize, kültürümüze, çocuklarımıza, kadınlarımıza yönelik asla kabul edemeyeceğimiz bir takım yayınlar, bir takım görüntüler var. Bunları kınıyoruz, lanetliyoruz. Buradan tüm milletimize bir çağrıda bulunuyorum. 7 Aralık tarihinde Tik Tok’un Türkiye ve Avrasya Tik temsilcisi Emir Gelen beyi çağırdık. Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Dijital Mecralar Komisyonuna katılacak ve bu konularla ilgili açıklama yapacak.” diye konuştu.

LİSANSI İPTAL EDİLEBİLİR

Yayman, bant daraltmadan, yayın yasağına, reklam yasağına ve gerekirse lisans iptaline kadar gidecek yaptırımların gündemde olduğunu belirterek şöyle konuştu. “Biz Dijital Mecralar Komisyonu olarak öncelikle Tik Tok olmak üzere dijital mecralarla ilgili çok ciddi bir çalışma yürütüyoruz bunu kamuoyuyla paylaşmak isterim.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.