Fethullah Gülen Öldü Mü? Twitter Son Dakika Haberleri

Fethullah Gülen Öldü Mü? Twitter Son Dakika Haberleri
Yayınlama: 18.11.2021
A+
A-

Fethullah Gülen öldü mü ya da zehirlendi mi şeklinde son dakika haberleri Twitter’da tren oldu. FETÖ lideri Fethullah Gülen dün gece zehirlendiği iddiaları konuşuluyor. Anadolu Ajansı Washington Büro Şefi Hakan Copur da konuyla ilgili açıklama yaptı.

FETÖ lideri Fethullah Gülen dün gece zehirlendiği iddiası konuşuluyor. Ayrıca, Pensilvanya’daki çiftlikte bulunan örgütün mollalarından biri de intihar etti.

Odatv’nin istihbarat birimlerinden doğrulattığı bilgilere dayandırdığı haberine göre, örgüte konuşmama talimatı verildiği ifade edildi. Aynı zamanda FETÖ’ye yakınlığıyla tanınan TR724’ün konuyla ilgili haberinde ise Gülen’in sağlığının yerinde olduğu iddia edildi.

Öte yandan dün, avukat Burak Bekiroğlu da sosyal medya hesabından konuya ilişkin iddiaları gündeme getirmişti.

AA Şefi’nden Açıklama: Fethullah Gülen Öldü Mü, Zehirlendi Mi?

Anadolu Ajansı Washington Büro Şefi Hakan Copur da konuya dair Twitter hesabından bir açıklamada bulundu.

“FETÖ’nün zehirlendiği, ölmüş olabileceği, onu zehirleyenin öldürüldüğü yönündeki iddiaları biz de yakından takip ediyor ve araştırıyoruz” diyen Copur, “İddialara konu olan olaylarla ilgili bölgedeki polis kaynaklarına ve yerel medyaya yansıyan bir durum yok.” ifadelerini kullandı.

Copur, sözlerinin devamında “Bu yine de çiftlikte herhangi bir olay yaşanmadığı anlamına gelmiyor. Aynı zamanda bir şeyler olmuş ve bu polise (henüz) intikal etmemiş de olabilir. Ancak böyle bir durumu uzun süre örgüt bile saklayamaz. Kısa sürede işin rengi belli olur, biz de yerinden gelişmeleri aktarırız” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Cumhuriyet