Kar Ne Zaman Yağacak? İstanbul Kar Yağışı Uyarısı Son Dakika

Kar Ne Zaman Yağacak? İstanbul Kar Yağışı Uyarısı Son Dakika
Yayınlama: 20.12.2021
A+
A-

Kar Ne Zaman Yağacak? İstanbul Kar Yağışı Uyarısı Son Dakika

Son dakika haberleri doğrultusunda İstanbul için peş peşe meteorolojik kar uyarısı yapıldı. Bu nedenle İstanbul’da kar ne zaman yağacak? soruları da yanıt aramaya başladı. Üstelik İstanbul için ilk kar uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğünden geldi. Aynı zamanda Meteorolojiden yapılan açıklamada akşam saatlerine dikkat çekildi. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesinden de (İBB) İstanbul için yapılan kar uyarısında “Olumsuz durumlar için tüm ekiplerimiz teyakkuzda olacak” denildi. İşte son dakika haberinin detayları…

Son dakika haber: İstanbul için kar yağışı uyarısı geldi. Ayrıca geçtiğimiz hafta mevsimin ilk karı düşen İstanbul için peş peşe uyarılar geldi. Ayrıca ilk uyarı sabah saatlerinde Meteoroloji Genel Müdürlüğünden geldi. Üstelik Meteoroloji yayınladığı günlük verilerinde İstanbul’da akşam saatlerine dikkat çekti. Aynı zamanda bu uyarının ardından İstanbul’da beklenen kar yağışıyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesinden de yapılan açıklamada “Olumsuz durumlar için tüm ekiplerimiz teyakkuzda olacak” denildi. Aynı zamanda İstanbul’a kar ne zaman yağacak? sorularının yanıtları haberimizde…

Bugün (20 Aralık) Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 20 Aralık verilerine göre; Türkiye genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile güneydoğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Balıkesir, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Manisa çevreleri ile İzmir’in iç, Antalya’nın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Aynı zamanda Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Akdeniz, Şırnak, Siirt, Batman, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz’in yüksek kesimleri, Erzincan, Tunceli, Malatya, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkâri çevreleri ile Siirt ve Şırnak’ın yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

Soğuk Hava Geliyor!.. Peki, Kar Ne Zaman Yağacak?

Aynı zamanda da Türkiye genelinde etkili olan yağışlı havanın 22.12.2021 Çarşamba günü etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Ancak, sıcaklıkların 21.12.2021 Salı gününden itibaren Ege ve Akdeniz kıyı kesimi dışında kalan kesimlerde hissedilir derecede düşeceği, özellikle kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 4 ila 10 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Bu nedenle vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.

Meteoroloji İstanbul İçin Kar Uyarısı Yaptı

Bu nedenle Meteoroloji, İstanbul için akşam saatlerinden itibaren yağmur ve zamanla karla karışık yağmur uyarısında bulundu. Ayrıca kar ne zaman yağacak?

İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? Akom Twitter’dan Saat Verdi

Ayrıca İBB Sözcüsü Murat Ongun da sosyal medya hesabından İstanbul’da kar yağışının etkili olacağı saati açıkladı. Aynı zamanda AKOM verilerini aktaran Ongun, karla karışık yağışlı havanın bu gece 22.00’den itibaren İstanbul’da etkisini göstereceğini duyurdu.

Ongun, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“AKOM’a göre karla karışık yağışlı hava bu gece 22.00’den itibaren İstanbul’da etkisini gösterecek ve soğuk hava cuma gününe kadar devam edecek. Aynı zamanda olumsuz durumlar için tüm ekiplerimiz teyakkuzda olacak. Vatandaşlarımızı da tedbirli olmaları için uyarırız.”

Kar Ne Zaman Yağacak? İstanbul Kar Yağışı Son Dakika

Kar Ne Zaman Yağacak? İstanbul Kar Yağışı Son Dakika

Hızı 80 Km’ye Kadar Çıkacak

Aynı zamanda rüzgarın iç ve batı kesimlerde batı ve güneybatı, doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteorolojiden Sarı ve Turuncu Uyarı

Ayrıca Meteoroloji, Giresun, Rize, Trabzon, Artvin, Erzincan, Tunceli, Malatya, Muş, Bitlis, Van, Siirt, Batman, Şırnak, Hakkari ve Mardin için sarı, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye ve Hatay için turuncu uyarıda bulundu.

Sarı Uyarı Nedir?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir. Aynı zamanda tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

Turuncu Uyarı Nedir?

Hava durumu tehlikelidir. Aynı zamanda tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Üstelik hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Bu nedenle çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

Bölge Bölge Hava Durumu ve Kar Ne Zaman Yağacak?

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Balıkesir çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmur, güneydoğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Peki, kar ne zaman yağacak?

EDİRNE KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 9°C
Çok bulutlu

İSTANBUL KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 8°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve zamanla karla karışık yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 7°C
Çok bulutlu

KOCAELİ °C, 7°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve zamanla karla karışık yağmurlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Kütahya, Uşak, Manisa ve Afyonkarahisar çevreleri ile İzmir’in iç kesimlerinin hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.

A.KARAHİSAR °C, 2°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif kar yağışlı

DENİZLİ °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra iç ve yüksek kesimleri hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

MUĞLA °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

Akdeniz

Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Antalya’nın doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Üstelik kıyılarda sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenen yağışların, Doğu Akdeniz’de kuvvetli yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerinde (rakımı 1100-1200 metre üzeri yerlerde) kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması beklenmekte.

ADANA KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 13°C
Çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu nedenle yağışların, genellikle kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, rakımı 1100-1200 metre üzeri yerlerde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

ANTALYA KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 15°C
Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Üstelik yağışların; akşam saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

İç Anadolu

Çok bulutlu, bölgenin kuzeybatısı ile Karaman, Niğde, Aksaray, Kayseri, Nevşehir ve Sivas çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 3°C
Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 3°C
Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde hafif kar yağışlı

KONYA KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 3°C
Çok bulutlu

YOZGAT KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 2°C
Çok bulutlu

Batı Karadeniz

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu nedenle kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı şeklinde olması beklenen yağışların; akşam saatlerinden sonra Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU °C, 3°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

DÜZCE KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 7°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Üstelik kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, iç ve yüksek kesimleri kar şeklinde olması beklenen yağışların, akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olması beklenmekte.

KASTAMONU KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 4°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, iç ve yüksek kesimleri kar şeklinde olması beklenen yağışların, akşam ve gece saatlerinde kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklenmekte.

ZONGULDAK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 7°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve zamanla karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu yüzden yağışların; akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olması beklenmekte.

Orta ve Doğu Karadeniz

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu nedenle yağışların, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenmekte. Ayrıca rüzgarın; gece saatlerinde kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatı, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (30-80 km/sa) ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklenmekte.

ÇORUM HAVA DURUMU KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 3°C
Çok bulutlu

SAMSUN KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 11°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

TOKAT KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TRABZON KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 11°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Doğu Anadolu

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Aynı zamanda yağışların, Elazığ ve Şırnak çevrelerinde Kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, Erzincan, Tunceli, Malatya, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkâri çevreleri ile Van’ın güney, Şırnak’ın doğu kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması beklenmekte. Ayrıca rüzgarın, güneyli yönlerden kuvvetli (40-80 km/sa) ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklenmekte. Anadolu’da kar ne zaman yağacak?

ERZURUM °C, 2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

MALATYA KAR NE ZAMAN YAĞACAK? °C, 4°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yüksek ve dağlık kesimlerde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklenmekte.

VAN °C, 5°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu nedenle yağışların; öğle saatlerinden itibaren güney ilçelerinde yoğun olması beklenmekte.

Güneydoğu Anadolu

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenen yağışların; Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Diyarbakır’ın kuzeydoğu, Batman’ın kuzey ve Siirt’in doğu kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması beklenmekte.

DİYARBAKIR °C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, kuzeyinin yüksek kesimleri kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu nedenle yağışların; kuzeydoğu kesimlerinde (Kulp) yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

GAZİANTEP °C, 7°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Aynı zamanda yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması beklenmekte.

SİİRT °C, 5°C
Çok bulutlu, il genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca yağışların, şehir merkezinde kuvvetli yağmur, yüksek kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklin olması beklenmekte.

ŞANLIURFA °C, 14°C
Çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmurlu.

 

Son dakika haberleri için Tempo Online’ı Pinterest‘te de takip edebilirsiniz.