NTV Özlem Sarıkaya Yurt’un Ölümü İle Sarsıldı! Neden Öldü?

NTV Özlem Sarıkaya Yurt’un Ölümü İle Sarsıldı! Neden Öldü?
Yayınlama: 18.05.2022
A+
A-

NTV Özlem Sarıkaya Yurt’un Ölümü İle Sarsıldı! Neden Öldü?

NTV’nin başarılı spikeri Özlem Sarıkaya Yurt, 39 yaşında yaşama veda etti.
NTV spikeri Özlem Sarıkaya Yurt, hayatını kaybetti. 39 yaşındaki Yurt, bir süredir meme kanseriyle mücadele ediyordu

Bir süredir meme kanseriyle mücadele eden, 39 yaşındaki NTV spikeri Özlem Sarıkaya Yurt, hayatını kaybetti.

Yurt’un ölümünün ardından NTV yayımladığı haberde, “Özlem, hayata, onu sevenlere, bizlere çok erken veda etti. Onu her zaman güzel kalbi, güzel ruhu, yüzünden eksik etmediği tebessümü, huzur veren ses tonuyla hatırlayacağız” dedi.

NTV Özlem Sarıkaya Yurt'un Ölümü İle Sarsıldı! Neden Öldü?

NTV Özlem Sarıkaya Yurt’un Ölümü İle Sarsıldı! Neden Öldü?

2009 yılında Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından en iyi sabah haberi sunucusu seçilen NTV’nin ekran yüzü spiker Özlem Sarıkaya Yurt hayatını kaybetti.

39 yaşındaki Yurt, meme kanseriyle mücadele ediyordu. Ünlü ekran yüzü 2013 yılında anne olmuştu.

NTV Özlem Sarıkaya Yurt’u Unutmayacak

Twitter‘da gündem olan Yurt’un ölümünün ardından NTV, yayımladığı haberde şu ifadelere yer verdi:

”Türkiye onu güler yüzü, güzel sesiyle tanıdı. Yıllarca NTV ekranlarından milyonlarca insana ulaştı. Yakından tanıyanlarsa kalbinin de yüzü kadar güzel olduğunu anlattı. Mesai arkadaşımız Özlem Sarıkaya Yurt daha 39 yaşındaydı. Uzun süredir hastalığıyla mücadele ediyordu. Güçlü bir savaşçıydı. Hastalığına direndi, hem de çok direndi. Özlem, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuydu. Mesleğe Habertürk televizyonunda başladı. Ardından 2010 yılında NTV ailesine katıldı.

Türkiye birçok haberi onun sesinden duydu. Aynı zamanda NTV ekranlarında kimi zaman güne onunla başladık kimi zaman geceyi onunla bitirdik. Bazen bir umut öyküsünü, bazen bir felaket haberini duyurdu. Ayrıca mesleğindeki başarısını birçok ödülle taçlandırdı. Aynı zamanda 9 yaşındaki oğlu Tibet onun için her şeyden önce gelirdi. Hastalığının teşhisi 4 yıl önce koyuldu. Özlem, mesleğine öyle tutkuyla bağlıydı ki kemoterapiye devam ederken bile stüdyodan uzak kalmak istemedi, çalıştı. Tedavisi olumlu ilerledi, tam iyileşti derken, hastalık yeniden nüksetti. Özlem, hayata, onu sevenlere, bizlere çok erken veda etti. Onu her zaman güzel kalbi, güzel ruhu, yüzünden eksik etmediği tebessümü, huzur veren ses tonuyla hatırlayacağız. Hatırlayacağız ne demek, unutmayacağız.”

NTV Özlem Sarıkaya Yurt Kimdir?

Başarılı haber spikeri Özlem Sarıkaya Yurt, 21 Mart 1983’te İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul’da tamamlayan isim, İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü birincilikle bitirdi. Bununla birlikte ilk olarak Habertürk’te ekranlara merhaba diyen isim, 4 yıllık macerasının ardından 2010 yılında haber spikeri olarak NTV’ye transfer olmuştu.