Ortaöğretim KPSS sınav sonuçları açıklandı

Ortaöğretim KPSS sınav sonuçları açıklandı
Yayınlama: 24.11.2022
A+
A-

Ortaöğretim KPSS sınav sonuçları açıklandı

Ortaöğretim KPSS sınav sonuçları açıklandı… Heyecan içinde beklenen Ortaöğretim sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.

ÖSYM, merakla beklenen 2022-KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Sonuçların açıklandığını duyuran ÖSYM şu paylaşımı yaptı:

06 Kasım 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı’na ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarını 24 Kasım 2022 tarihinde 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CEVAP KAĞITLARI VE ADAY CEVAPLARI DA ERİŞİME AÇIK

06 Kasım 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Ortaöğretim adaylarının cevap kâğıtları ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen cevaplarıyla soruların cevapları ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 24 Kasım 2022 tarihinde saat 10.45’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabıyla ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir.

Bununla birlikte sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. Ayrıca ilgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayılarıyla birlikte ham puanları da gösterilmektedir. Aynı zamanda bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Ayrıca görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Bununla birlikte her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Ortaöğretim KPSS sınav sonuçları açıklandı

Ortaöğretim KPSS sınav sonuçları açıklandı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.