Pide Fiyatları 2022 Halk Ekmek Ramazan Pidesi Fiyatı

Pide Fiyatları 2022 Halk Ekmek Ramazan Pidesi Fiyatı
Yayınlama: 17.03.2022
Düzenleme: 28.09.2022 02:42
A+
A-

Pide fiyatları 2022 yılında ne kadar olaca? Halk Ekmek Ramazan pide fiyatları 2022 kaç para? 2 Nisan’da başlayacak olan Ramazan ayına yaklaşık 2 hafta kala Ramazan pidesi fiyatları da konuşulmaya başlandı. Ayrıca pide fiyatları ile ilgili ilk açıklama; geçtiğimiz gün İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin’den gelmişti. Çetin, 330 gram sade pide fiyatının 6 TL’den satılacağını ifade etmişti. İstanbul’da 330 gram susamlı yumurtalı pide 7.50 TL, 415 gram pide 7.50 TL ve 415 gram susamlı yumurtalı pide ise 9 TL’ye satılacak. Dün de İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2022 Halk Ekmek pide fiyatları ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Pide Fiyatları 2022 Halk Ekmek Ramazan Pidesi Fiyatı

Pide Fiyatları 2022 Halk Ekmek Ramazan Pidesi Fiyatı

Halk Ekmek Ramazan Pide Fiyatları 3 TL

İmamoğlu, Halk Ekmek’in 2022 pide fiyatları ile ilgili konuşmasında; bu yıl 330 gram Ramazan pidesinin 3 TL’den satılacağını duyurdu. Ayrıca Twitter‘dan açıklama yapan İmamoğlu, “330 gr Ramazan pidesini bu yıl 3 TL’den İstanbullulara sunacağız. Tüm ekonomik zorluklara rağmen Halk Ekmek İstanbullulara sağlıklı ve ucuz ekmek üretmeye devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Fırın Pide Fiyatları İle Yarı Yarıya Fiyat Fark

Fırıncıların sattığı pide ile Halk Ekmek’in sattığı pidenin gramajı aynı olmasına rağmen; yarı yarıya fiyat farkı olacak. Aynı zamanda İstanbul’da fırınlarda ekmek 3 TL iken, Halk Ekmek’te son yapılan zamla; 2 TL’ye yükseltilmiştir.

İstanbul Halk Ekmek Hakkında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, İstanbul halkına kaliteli, sağlıklı ve hesaplı ekmeği sağlamak için kurulan İstanbul Halk Ekmek A.Ş.; 26 Ağustos 1978’de ilk ekmek üretimine başlamıştır. Bununla birlikte İstanbul Halk Ekmek A.Ş., İstanbul’luların düzenli, ucuz ekmek ve pide fiyatları ile sağlıklı ve kaliteli ekmek ile un ve undan mamul her türlü yiyecek maddeleri ihtiyacını karşılamak üzere üretim yapmak; dağıtmak ve dağıtım için gerekli üniteleri tesis etmek amacıyla kurulmuştur.

İHE yıllar içerisinde üretim kapasitesini artırarak, unlu mamuller piyasasında fiyat açısından düzenleyici olmuştur. Ayrıca ekmek üretiminde kalite standardının oluşmasında da önemli bir misyon üstlenmektedir.

Normal ekmek üretimine ek olarak; İHE tüketicilerin beslenme alışkanlıklarına uygun, beklentilerini karşılayan poşetli özel ekmeklerin de üretimini gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte son yıllarda tüketiciler nezdinde ilgi gören Tambuğday, Çavdar gibi tahıllardan oluşan ürünler; İstanbul’lular ile buluşturulmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet anlayışı dahilinde İHE; portföyüne fonksiyonel anlamda ihtiyaçları karşılayan özel ürünlerin üretimine de başlamıştır. Ayrıca başta Çölyak ve PKU hastalarına yönelik; gluten intoleransı olanlar için hazırlanan glutensiz ekmek un ve kurabiyeler fonksiyonel ürünlerden başlıcalarıdır. Ayrıca ek gıdaya geçen bebekler için İHE bebe bisküvisi ürününü de piyasaya arz etmiştir.

İstanbul Halk Ekmek üretim kapasitesini artırmaya devam etmektedir. Ayrıca 2022’de üretime başlayacak olan Hadımköy fabrikasında günde 1.8 milyon adet ekmek üretileceği açıklandı.