Samsun Teknofest 2022 Nerede Olacak? Randevu Kayıt

Samsun Teknofest 2022 Nerede Olacak? Randevu Kayıt
Yayınlama: 29.08.2022
Düzenleme: 27.09.2022 20:57
A+
A-

Samsun Teknofest 2022’nin başlamasına saatler kala heyecan doruğa ulaştı. Havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest, Samsun’da yapılacak. 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirilecek olan festivalde teknoloji meraklıları buluşacak.

Havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest, bu yıl Samsun’da gerçekleşiyor. Aynı zamanda Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu ve teknoloji geliştiren bir Türkiye hedefiyle düzenlenen Teknofest, 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleşecek. Ayrıca beş yıldır düzenlenen ve uluslararası bir boyut kazanan Teknofest, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde Türkiye’nin milli teknoloji ekosisteminde önemli rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların da yer aldığı kurumlarla birlikte düzenlenecek. Aynı zamanda dünyaca ünlü isimler de Samsun Teknofest festivalinde konuk olacak. Aynı zamanda altı gün boyunca teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, sergileri, zirveler, atölyeler, ödül törenleri, sahne gösterileri, konserler ve etkinliklerle dolu Teknofest’i milyonlarca kişinin ziyaret edeceği tahmin ediliyor.

Samsun Teknofest 2022'ye saatler kaldı!

Samsun Teknofest 2022’ye saatler kaldı!

2022 Samsun Teknofest festivalinde yerli üretim olan Milli Kanatlar’ın gösteri uçuşları da yer alacak. Aynı zamanda Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), Bayraktar TB2, Hürkuş, Atak Helikopteri, Gökbey Helikopteri, Aksungur ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ait F-16 uçakları ile Solo Türk ve Türk Yıldızlarının akrobasi uçuşları festival heyecanını doruklara taşıyacak. Aynı zamanda festival kapsamında düzenlenen Sahne Senin etkinliği gençlerin eğlencesine ortak olurken, eğitici atölyelerde öğrenciler; bilim, teknoloji ve uzayla dolu bir serüven yaşayacak.

2022 Samsun Teknofest festivalinde 7 milyon TL’yi aşkın ödül…

Teknoloji Yarışmaları’ bu yıl 99 farklı kategoride olacak. Aynı zamanda yarışmalara 81 il, 107 ülkeden 150 binin üzerinde takım, 600 binin üzerinde katılımcı başvuru yaptı. Bununla birlikte Teknofest, ön eleme aşamasını geçen takımlara 22 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği, yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara da 7 milyon TL’nin üzerinde ödül veriyor. Samsun Teknofest festivalini ziyaret etmek isteyenler www.teknofest.org adresinden online kayıt yapabiliyor. 7 yaşın altındaki ziyaretçiler için kayıt zorunluluğu bulunmazken, ebeveyn refakati ile festivali ziyaret edebiliyor. Yanı sıra Samsun Teknofest web sitesi üzerinden okullar için de kayıt başvuruları yapılabiliyor.

Refik Anadol’dan uzay sergisi

Festival kapsamında düzenlenecek olan Refik Anadol ‘Makine Hatıraları: Uzay’ sergisi, bilim şovlar, dikey rüzgâr tüneli ve sanal gerçeklik tüneliyle de ziyaretçilere dopdolu bir program sunuluyor. Aynı zamanda Bayraktar MİUS Kızılelma, Hürjet, Akıncı, F-16, F-4, AS-532 EuroCopter, T-38, CN-235 CASA (HVKK), CN-235 CASA, ATAK – II, Hürkuş, TB-2, AB 412, ANKA, Gökbey, Beli 429 ve MMU’yu ziyaretçiler yakından inceleyecek.