Samsun’a Yağış ve Deniz Uyarısı!

En son meteoroloji değerlendirmelerine göre, Samsun’da gün içinde az sayıda bulut görülecek. Zamanla bulutlar parçalanacak ve yoğunlaşacak.

Samsun’a Yağış ve Deniz Uyarısı!
Yayınlama: 28.11.2023
Düzenleme: 28.11.2023 21:24
A+
A-

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Samsun’da güçlü yağışlar ve denizde yaşanacak fırtına uyarısı yapıldı. Hava durumu raporuna göre, bugün şehir genelinde yoğun yağışlar beklenirken, denizde de kuvvetli rüzgarlar ve fırtına görülebilir. Vatandaşlar, ani sel, su baskını ve rüzgarın etkilerine karşı dikkatli olmalı, gerekli tedbirleri almalıdır. İlgili kurumlar, halkı uyarılar konusunda bilgilendirmeye devam etmektedir.

Akşam saatlerinden itibaren batı bölgelerinden başlayarak Kastamonu, Sinop ve Çorum çevresi ile Samsun ve Amasya’nın batı kısımlarında aralıklı yağmur ve sağanak yağış beklenmektedir.

Yağışın, yüksek kesimlerde (800 m ve üzeri) karla karışık yağmur ve kar formunda olması öngörülmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Bölgenin batısında 3 ila 5, doğusunda 1 ila 3 derece arasında bir artış bekleniyor.

RÜZGAR: Rüzgar genellikle güney ve güneybatı yönlerinden eserken, akşam saatlerinden sonra yer yer güneydoğu yönlerinden orta kuvvette esecek. Kıyı kesimlerde ise rüzgarın kuvvetli (40-60 km/saat) olması tahmin ediliyor.

DENİZ (FIRTINA) UYARISI: Orta Karadeniz’de (Kastamonu-Ordu) rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren batı kesimlerinde; güney ve güneybatı, doğusunda; güney ve güneydoğu yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde batı kesimlerinde etkisini azaltması, akşam saatlerinden sonra ise doğu kesimlerinde azalması öngörülmektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.