Glütensiz

Glüten nedir? Hangi besinlerde bulunur? Gluten içeren besinler ve içermeyen gıdalar hangileridir? Glüten bazı tahıllarda doğal olarak bulunan ve prolamin adıyla bilinen bir depo proteine verilen isimdir. Bu tahıllar genel itibariyle buğday, arpa, çavdar, gibi besinlerdir. Aynı zamanda glüten eklendiği besine yumuşaklık ve esneklik sağlar. Bu sebepten dolayı gıda endüstrisinde...
28.12.2022
0
449