19 Mayıs’ta dev bütçeli yatırım

19 Mayıs’ta dev bütçeli yatırım
Yayınlama: 07.11.2023
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ’19 Mayıs İlçesi İçme Suyu Temin Projesi, Yol ve Altyapı Yatırımları Hizmete Alma Töreni’ kapsamında yaptığı konuşmada, “Göreve geldiğimizde taahhüt etmiştik, kırsal altyapıyı içme suyu ve yollarıyla tamamlayacağız dedik. Şükürler olsun ki bu yıl sonunda bu projelerin tamamını tamamlıyoruz. Rabbim bize bu fırsatı verdi. Samsun, güvenle ilerleyen, öncü bir şehir olma yolunda” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir yanında büyük öneme sahip projeleri hayata geçirirken, son 4.5 yılda 19 Mayıs ilçesinde de büyük bütçeli su ve yol projelerini başarıyla uyguladı. Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, 19 Mayıs ilçesinde 38 mahallede toplam 132 bin metre yol çalışması gerçekleştirdi. Bu çalışmaların içinde 18 bin metre sıcak asfalt, 17 bin metre beton yol ve 97 bin metre sathi kaplama bulunuyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) tarafından yapılan çalışmalar sayesinde 15 mahalle suya kavuşturuldu. Toplamda 170 bin metre içme suyu hattı döşendi. Ayrıca, 19 Mayıs ilçesine 4 içme suyu deposu, 1 sondaj kuyusu ve 1 terfi merkezi kazandırıldı. İçme suyu ihtiyacını yeraltı sularıyla karşılayan 19 Mayıs ilçesi, Bafra, Yakakent ve Alaçam ilçelerinin su sıkıntısını çözmek için 19 Mayıs Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisi ve ishale hattı çalışmalarını tamamladı. Bu proje sayesinde 400 bin kişinin içme suyu ihtiyacı karşılanmış oldu. SASKİ aynı zamanda 19 Mayıs ilçesine 63 bin metre kanalizasyon hattı ve 5 bin metre yağmursuyu hattı döşeyerek atık su sorununu çözdü. Ayrıca, atık suları 19 Mayıs Atık Su Arıtma Tesisi’ne ulaştırmak için 9 kilometrelik Dereköy kolektör hattını tamamlayarak altyapı sorununu ortadan kaldırdı.

Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs ilçesinde gerçekleştirdiği bu önemli yatırımlar için “19 Mayıs İlçesi İçme Suyu Temin Projesi, Yol ve Altyapı Yatırımları Hizmete Alma Töreni” düzenlendi. Tören, Hibe Mahallesi’nde bulunan 19 Mayıs Barajı yanında gerçekleştirildi ve törene Eski Ticaret Bakanı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ersan Aksu, Vali Yardımcısı Şevket Cinbir, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.