Bafra’da Gizli Kapaklı Cumhuriyet Bayramı Konseri

Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle Bafra’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bafra Kaymakamlığı da Cumhuriyet Yürüyüşü düzenledi….

Bafra’da Gizli Kapaklı Cumhuriyet Bayramı Konseri
Yayınlama: 28.10.2023
A+
A-

Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle Bafra’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bafra Kaymakamlığı da Cumhuriyet Yürüyüşü düzenledi. Bafra Anadolu Lisesi önünde toplanan Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bando takımı ile birlikte ilçe protokolü, Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirdi. Ardından, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda, Kaymakam Cevdet Ertürkmen ve Belediye Başkanı Hamit Kılıç tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikler arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Samsun Bafra Gençlik Merkezi müzik atölyesi öğrencilerinin Türk sanat müziği ve Türk halk müziği dallarında sundukları konser de yer aldı.

Konserin haber değeri taşıyan özelliği ise, hiçbir şekilde sosyal medyada duyurulmadan, sanki gizlice yapılması oldu. Günlerdir konser hazırlığı yapan müzik atölyesi öğrencilerinin bu heyecanı ilçe protokolünün çok da umurunda olmadı. Etkinlik, adeta kimse duymasın, kimse katılmasın şeklinde gerçekleştiği için, Cumhuriyet’in genç müzisyenleri kendi çaldı, kendi dinledi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen konser etkinliğine, sadece Bafra Gençlik Merkezi’nde eğitim alan öğrenciler ve aileleri katıldı. Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu ise, konseri izleyenler arasında yer almadı.

Kutlama programında, kursiyerlerin hazırladığı Türk sanat müziği ve Türk halk müziği konseri verildi. Konser, öğrencilerin yakınlarından oluşan katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Kutlama programı sosyal medyadan duyurulmadı

Kutlama programı, Bafra Gençlik Merkezi sosyal medya hesaplarında da duyurulmadı. Bu nedenle, kutlama programı vatandaşlar tarafından bilinmedi ve fazla sayıda katılım olmadı.

Kutlama programı tepki çekti

Kutlama programının gizlice yapılması, vatandaşlar tarafından tepki çekti. Vatandaşlar, “Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak bir suç mu? Neden kutlama programı sosyal medyadan duyurulmadı? Bu durum, Cumhuriyetimizin değerlerine saygısızlıktır” şeklinde tepki gösterdi.

Katipoğlu: “Programım yoğun”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu’nun ise kutlamaya katılmama gerekçesi olarak, “Programım yoğun, konuşma yapmayacam” dediği öğrenildi.

Çocuklar kendi çaldı, kendi dinledi

Kutlama programına katılan kursiyerler, programın gizlice yapılmasına tepki gösterdi. Kursiyerlerden biri, “Cumhuriyet Bayramı’nı kutlaması için bir araya geldik. Ancak, kutlama sanki gizlice yapılsın, kimse katılmasın şeklinde gerçekleştirildi. Ailelerimizden başka çok fazla duyan olmadığı için katılım da fazla olmadı. Çok üzüldük” dedi.

Son dakika Bafra haber ve gelişmeleri Twitter‘da!

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.