BBP Bafra Teşkilatı’nda İstifa Şoku!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bafra İlçe Teşkilatı, Bafra Öğretmenevi’nde düzenlediği basın toplantısıyla toplu istifa kararı aldıklarını duyurdu.

BBP Bafra Teşkilatı’nda İstifa Şoku!
Yayınlama: 07.11.2023
A+
A-

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bafra İlçe Teşkilatı, Bafra Öğretmenevi’nde düzenlediği basın toplantısıyla toplu istifa kararı aldıklarını duyurdu.

Toplantıda konuşan BBP Bafra İlçe Başkanı Turhan Bayraktar, 1993 yılında Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu önderliğinde kurulan BBP’nin her zaman parti içi demokrasiye uygun hareket ettiğini söyledi. Bayraktar, “30 yıldır milletin menfaatini ve sadece Allah rızasını gözeterek gücümüz nispetinde hizmet etmiş bulunmaktayız. Ancak Muhsin Başkanımızın şehadet süresinden itibaren, parti genel merkezinde hakim olan kadroların zaman içerisinde parti içi demokrasiden kademe kademe uzaklaştığını ve son kongrede ise tamamen despotik bir yapıya büründüğünü üzülerek müşahede ettik” dedi.

Bayraktar, parti genel merkezinin son kongrede aday olan partili üyeye karşı linç girişiminde bulunduğunu belirterek, “Bu anti demokratik anlayışın sonucu olarak partiye mensubiyet duygumuz tamamen bitirilmiştir. Bu nedenlerden dolayı Bafra İlçe Teşkilatı olarak topluca istifa kararı almış bulunmaktayız. Milletimiz için hayırlı olması temennisiyle kamuoyu ile paylaşıyoruz” diye konuştu.

İstifa kararının gerekçeleri

BBP Bafra İlçe Teşkilatı’nın istifa kararının gerekçeleri şu şekilde sıralandı:

  • Parti içi demokrasinin yok edilmesi
  • Anti demokratik uygulamaların artması
  • Son kongrede aday olan partili üyeye karşı linç girişimi

İstifa kararının siyasi sonuçları

BBP Bafra İlçe Teşkilatı’nın toplu istifa kararı, parti içinde bir deprem etkisi yarattı. İstifa kararının, parti içinden bir muhalefetin doğmasına ve parti içi demokrasinin yeniden tesis edilmesi için mücadele edilmesine yol açması bekleniyor.

Bafra haber ve son dakika gelişmeleri Twitter‘da!

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.