Emre Olur Kimdir?

Emre Olur kimdir? kaç yaşındadır? nerelidir? Kamuoyunda suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak tanınan Emre Olur’un tahliyesine karar verildi. 8 yıl 3 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Olur’un tutuklu kaldığı süreyi göz önüne alan mahkeme yurt dışına çıkış yasağı şeklinde adli kontrol uygulanarak tahliyesine karar verdi.

Emre Olur Kimdir?
Yayınlama: 28.01.2023
Düzenleme: 28.01.2023 02:37
A+
A-

Emre Olur kimdir? Twitter trend listesinden düşmeyen Emre Olur, tahliye oldu. Olur, aynı zamanda suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak biliniyor. Emre Olur’un “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “silahla kasten yaralama” 8 yıl 3 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşması geçtiğimiz günlerde görüldü. Peki, son dakika gelişmesiyle tahliye olan Emre Olur kimdir?

Emre Olur Kimdir?

Emre Olur Kimdir?

Sedat Peker’in Sağ Kolu Emre Olur Kimdir?

Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Emre Olur, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, avukatı da salonda hazır bulundu.

Sedat Peker’den Talimat Almadım

Sedat Peker Suç Örgütü’nün herhangi bir amacına hizmet etmediğini savunan tutuklu sanık Emre Olur, Sedat Peker’den talimat almadığını söyleyerek “Bu paylaşımlar, savunmalarımda bahsettiğim gibi Sedat Peker’e olan sempatim nedeniyle gerçekleşmiştir. Benim gibi paylaşımda bulunan binlerce kullanıcı bulunabilir” dedi.

Sanık Olur savunmasının devamında, “Temmuz 2022’de Sedat Peker ile WhatsApp’tan görüştüğümüzde, o dönemde sosyal medyada kendisi ile ilgili ciddi bir dezenformasyon olduğunu ve özellikle FETÖ’cülerin kendisini devlete karşı birisiymiş gibi göstermeye çalıştığını, bunun için adına açılan sahte hesaplar kullandığını söyleyerek, benim de Twitter’da takipçi sayımdan faydalanmak üzere bu konuda açıklama içeren tweet paylaşmamı istedi. Ben de Sedat Peker adına açılan hesaplara ve paylaşımlara itibar edilmemesi ile ilgili tweet paylaştım” dedi.

Emre Olur’un avukatı ise, müvekkilinin 22 yaşında olduğunu ve sicilinin temiz olduğunu savunarak, “Suçlamaya konu Sedat Peker Suç Örgütünün varlığı henüz mahkeme kararı ile ortaya konulmamıştır” diyerek, Olur’un tahliyesini istedi.

Savcı Tahliyesini İstedi

Cumhuriyet savcısı söz alarak, sanık Emre Olur’un adli kontrol uygulanarak tahliyesine karar verilmesini ve tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak tahliyesine karar verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Emre Olur’un tutuklu kaldığı süreyi göz önüne alarak yurt dışına çıkış yasağı şeklinde adli kontrol uygulanarak tahliyesine karar verdi. Öte yandan mahkeme, dosyanın Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesindeki ana dosya ile birleştirilmesine de karar verdi.

Sedat Peker’in Basın Danışmanı Emre Olur Kimdir? İşte Olayın Geçmişi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Reis Sedat Peker Suç Örgütü hakkında açılan davanın Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sürdüğü vurgulandı.

Ahmet Emre Olur’un, suç örgütü lideri Peker’in Türkiye’den ayrılışı ve yurt dışında firari olarak bulunduğu süreçlerde bizzat yanında olduğu aktarılan iddianamede, Olur’un sosyal medyayı aktif şekilde kullandığı, örgüt lideri ile yakın irtibatlı ve iltisaklı olduğu belirtildi.

Emre Olur’un, örgütün sosyal medya işlerinden sorumlu olduğu ve örgüt aleyhine yazılar yazan gazeteci ve kişileri hedef alır nitelikte paylaşımlar yaptığı kaydedildi. İddianamede, şüpheli Olur’un açık kaynaklarda ve basında örgüt lideri Peker’in basın danışmanı ve sorumlusu olarak tanındığı kaydedildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından müracaat edilen gizli tanık beyanında Olur’un, müşteki Emre Erciş’in silahla yaralanması eylemini Sedat Peker’in talimatları doğrultusunda organize ettiğini söylediği aktarıldı.

Savcılık, Emre Olur’un, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “silahla kasten yaralama” suçlarından 3 yıl 3 aydan 8 yıl 3 aya kadar hapis ile cezalandırılmasını talep etti. Peki, Emre Olur kimdir? nerelidir? kaç yaşındadır?

Twitter’da Gündemden Düşmeyen Emre Olur Kimdir?

Son aylarda çok konuşulan Emre Olur kimdir? 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Emre Olur, televizyoncu ve aynı zamanda bilgi güvenliği uzmanıdır. Ayrıca Olur, kamuoyunda mafya lideri Sedat Peker’in başdanışmanı olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bilgi güvenliği alanında da çalışmalar yürüttüğü bilinmektedir. Olur, Beyaz TV ve Flash TV gibi kanallarda sık sık yorumculuk ve programlar yapmıştır.

Bazı iddialara göre Sedat Peker’le beraber Birleşik Arap Emirlikleri’ne kaçmıştır. Ayrıca hakkındaki iddianamelerden ve ülkeyi terk etmesinden önce tartıştığı kişileri EGM ve Sedat Peker’e bildirmesiyle tanınmaktaydı. Bununla birlikte Olur, ilk kez Athena Gökhan Özoğuz’u tehdit etmesiyle gündeme gelmişti. Ardından, Özoğuz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 15 Temmuz paylaşımına tepki vermişti. Bunun üzerine Emre Olur Twitter hesabından, ”Elbet, İstanbul’un karanlık sokaklarında karşılaşacağız. İşte o zaman sana hangi sahibin kan vermeye gelecek? Göreceğiz tosun” şeklinde yanıt vermiştir. Fatih Altaylı başta olmak üzere ünlü isimlerden bu açıklamalara tepkiler gelmiştir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.