Küçük Şairler Büyük Şiirler kitabı yayınlandı

Küçük Şairler Büyük Şiirler kitabı yayınlandı
Yayınlama: 09.06.2022
Düzenleme: 28.09.2022 02:12
A+
A-

İstanbul Ataşehir’de yer alan Şehit Öğretmen Hasan Akan İlköğretim Okulu 4/E sınıfı öğrencileri tarafından yazılan “Küçük Şairler Büyük Şiirler” kitabı yayınlandı.

İstanbul Ataşehir Şehit Öğretmen Hasan Akan İlköğretim Okulu 4/E sınıfı öğrencileri ilk okulda 2. sınıfta öğretmenlerinin isteği üzerine şiir defteri alarak kendi şiirlerini yazmaya başladılar. Bu yıl mezun olmaya hazırlanan minik şairler, kaleme aldıkları şiirlerden oluşan şiir kitabını yayınlatmayı başardılar.

Eğitim gördükleri okulda 13 Haziran’da düzenlenecek imza gününde kitaplarını imzalayacak olan otuz dört küçük şairin kitabında birçok şiir yer alıyor. Minik şairlerin kitabında yer alan şiirlerin bazılarının konusu ise şu şekilde: Dinozora yazılan şiir, yemeklere yazılmış şiirler, sebze meyvelere yazılmış şiirler ve oyuncaklar için yazılan şiirler. 23 Nisan, 19 Mayıs ve 30 Ağustos gibi milli bayramlarla birlikte Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yazdıkları şiirlere de kitabında yer veren minik şiirlerin ilk kitabı “Küçük Şairler Büyük Şiirler” kitabının baskı bilgileri ise şu şekilde:

Eser Adı: Küçük Şairler Büyük Şiirler
Yazar Adı: 4-E Sınıfı
Proje Danışmanı: Müge Taşpınar
Türü: Şiir Kitabı
Çıkış tarihi: Haziran 2022

Küçük Şairler Büyük Şiirler kitabı yayınlandı

Küçük Şairler Büyük Şiirler kitabı yayınlandı

Küçük Şairler Büyük Şiirler kitabının tanıtım yazısı; İstanbul Ataşehir’de yer alan Şehit Öğretmen Hasan Akan İlköğretim Okulu 4/E sınıfı öğrencilerinin yazmış olduğu şiir kitabı yayımlandı. “Küçük Şairler Büyük Şiirler” ismini alan kitap, 34 sınıf öğrencisinin imzasını taşımaktadır. Aynı zamanda Ata’ya özlem, kedilerden dinozorlara kadar uzanan hayvan sevgisi, arkadaşlık temalarının da işlendiği kitapta; yöresel yemeklerin de vurgulandığı şiirler yer almaktadır. Bununla birlikte dijital baskı ile çıkartılan Küçük Şairler Büyük Şiirler kitabı; çocuklarda şiir sevgisini uyandırmak, yardımlaşarak; bir eser meydana çıkarmak ve yıl sonunda herkeste kalabilecek bir anı amacı taşımaktadır. Aynı zamanda satış kaygısı olmadan bir kitap çıkarmak hele de 10 yaşındaysan ne kıymetlidir.

Şehit Öğretmen Hasan Akan İlkokulu Hakkında

Telefon: 02164564564

Fax: 02164564563

Adres: Atatürk Mahallesi Yakut Caddesi No6 Ataşehir İstanbul

Vizyon

Kendisine güvenen, bilgisini çağa uygulayabilen üretken, paylaşımcı, araştırmacı, mutlu bireyler yetiştirmektir.

Misyon

Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı; daima ileriyi hedefleyen, çalışkan, üretken ve barışçı bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olmaktır.

Okulun Başarıları

Okulun ISO 9001, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifikaları bulunmaktadır.

Tempo Online son dakika haberleri şimdi Twitter‘da!