Halil Falyalı kimdir, Sedat Peker’in videoları ile ne alakası var?

Halil Falyalı kimdir, Sedat Peker’in videoları ile ne alakası var?
Yayınlama: 20.10.2021
A+
A-

Halil Falyalı kimdir? işte, tutuklu bulunan Halil Falyalı ile ilgili flaş gelişme!.. KKTC’de 3 çalışanı ile birlikte geçtiğimiz günlerde darp ve tehdit nedeniyle tutuklanan; organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolarda da adı geçen kumarhane işletmecisi Halil Falyalı, kalp rahatsızlığı nedeniyle tutuklu bulunduğu cezaevinden hastaneye kaldırıldı.

Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 7 Ekim’de hakkında yakalama kararı çıkarılan kumarhane işletmecisi Halil Falyalı, işletmecisi olduğu kumarhanede hırsızlık yaptığını iddia ettiği çalışanını zorla alıkoyarak, darp ve tehdit ettiği gerekçesi ile 15 Ekim’de 3 çalışanı ile birlikte gözaltına alınmıştı.

Tutuklu Yargılanacaklar

Gözaltına alınan Falyalı ve Hakan Atıcı, Serkan Beyar ve Türkistan Gülce adlı çalışanların çıkarıldıkları mahkemece tutuklu yargılanmalarına karar verildi. Ardından da Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Hastanede Tedavi Altına Alındı

70 gün süreyle tutuklu yargılanma verilen Halil Falyalı; kalp rahatsızlığı şikayetiyle hastaneye sevk edilerek Lefkoşa Devlet Hastanesi Kardiyoloji Servisi’nde tedavi altına alındı.

Tutuklu yargılanan Halil Falyalı kimdir?

Tutuklu yargılanan Halil Falyalı kimdir?

Halil Falyalı Kimdir?

Sedat Peker’in yayınladığı videolarda Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım ve Mehmet Ağar’la birlikte; uyuşturucu ticareti yapmakla suçladığı isimlerden biri olan Halil Falyalı kimdir? Halil Falyalı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti doğumludur. Sedat Peker, Halil Falyalı’yı kokain ticareti yapmakla suçladı. Peker, ağın merkezinde yer alan isimlerden birinin de Halil Falyalı olduğunu iddia etti. Yaklaşık 20 yıl önce KKTC’de kumarhane güvenliği olarak işe başlayan Halil Falyalı, Kıbrıs’taki Les Ambassadeurs Hotel & Casino’nun sahibi olarak biliniyor.

Fulham Olayıyla Gündeme Gelmişlerdi

Halil ve Hüsnü Falyalı kardeşler; 2019 yılında İngiliz kulübü Fulham’ın satın alacaklarına ilişkin haberler le de gündem olmuştu. Halil Falyalı ve Ali Falyalı’nın; iş insanı Şaban Emre’yi asfalt ihalesine girdiği için tehdit ettikleri iddiasıyla gözaltına alındıkları bildirilmişti. Arından da serbest bırakıldıkları aktarılmıştı.