Motorine Zam! Benzine Zam Var Mı, Mazota Ne Kadar Zam Geldi? Akaryakıt Fiyatları

Motorine Zam! Benzine Zam Var Mı, Mazota Ne Kadar Zam Geldi? Akaryakıt Fiyatları
Yayınlama: 08.02.2022
A+
A-

Motorine Zam! Benzine Zam Var Mı, Mazota Ne Kadar Zam Geldi? Akaryakıt Fiyatları

[vurguluContent color=”Blue” text=”Motorine zam”], yürürlüğe girdi. 80 kuruş olarak gelen motorin zammı pompaya yansıdı. Kurdaki dalgalanmaların peşi sıra yaşanan gelişmeler sebebiyle akaryakıta yüksek oranda zam gelmeye devam ediyor. Evet, Şubat 2022 LPG’ye zam var mı? son gelen yüksek orandaki zammın ardından yurttaşlar LPG’ye zam geldi mi? LPG’ye ne derece zam geldi? İstanbul’da Ankara’da LPG ne kadar oldu? şeklindeki sorulara yanıt arıyor. Bu nedenle derlediğimiz motorine zam haberimizde tüm bu soruların yanıtını bulacaksınız.

Perşembe günü LPG otogaza gelen 40 kuruşluk zammın ardından bu gece yarısından itibaren; motorine 80 kuruş zam geldi. Ankara’da ortalama 14,71 liradan satılan motorinin litre fiyatı 15,51 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 14,62 liradan 15,42 liraya, İzmir’de 14,71 liradan 15,51 liraya çıkacak.

Motorine Zam!.. Benzine, Mazota Ne Kadar Zam Geldi Akaryakıt Fiyatları Ne Kadar?

Motorine Zam!.. Benzine, Mazota Ne Kadar Zam Geldi Akaryakıt Fiyatları Ne Kadar?

Son zamanlarda hemen hemen her gün artış gösteren petrol fiyatlarıyla birlikte LPG otogaza perşembe günü gelen 40 kuruşluk zammın ardından motorinin litre fiyatına da gece yarısından geçerli olmak üzere zam yapıldı. Motorine litre başına 80 kuruşluk zam pompa fiyatlarına yansıyacak.Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “08/02/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; motorinde 80 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” ifadelerine yer verdi.

Motorinin Litre Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara’da ortalama 14,71 liradan satılan motorinin litre fiyatı 15,51 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 14,62 liradan 15,42 liraya, İzmir’de 14,71 liradan 15,51 liraya çıkacak.

Akaryakıt Fiyatlarının Hesaplanması

Akaryakıt fiyatları; Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınmaktadır. Bununla birlikte de fiyatları rafineriler tarafından hesaplanmakta. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor. Türkiye’de LPG ürün fiyatlaması ise Cezayir’de bulunan Sonatrach piyasa fiyatları takip edilerek yapılıyor.

Tempo Online ile son dakika haberler artık Pinterest‘te!