Sinop’ta TOKİ İnşaat Alanında Dehşet Anları!

Sinop’ta TOKİ konutları yakınındaki işçi koğuşunda çıkan yangın korku dolu anlara sahne oldu. Alevler kısa sürede koğuşu sardı, tüplerin patlamasıyla panik yaşandı. Gökyüzünü kaplayan dumanlar kentin her yerinden görüldü…

Sinop’ta TOKİ İnşaat Alanında Dehşet Anları!
Yayınlama: 21.02.2024
A+
A-

Sinop’ta Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen yeni konutlar yakınındaki işçilerin kaldığı koğuşta, bugün saat 17:15 sıralarında çıkan yangın korku dolu anlara sahne oldu. Alevler kısa sürede koğuşun tamamını sararken, içeride bulunan tüplerin de patlamasıyla ortalık savaş alanına döndü. Çıkan yangın sonrası gökyüzünü kaplayan dumanlar kentin her yerinden görülebildi.

Rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyen yangın, bölgedeki vatandaşları panikletti. İhbar üzerine olay yerine Sinop ve Gerze itfaiyelerinden ekipler sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda alevler kontrol altına alınabilirken, soğutma çalışmaları halen devam ediyor.

Yangında can kaybı veya yaralanma yaşanmazken, depoda patlayıcı madde olma ihtimaline karşı güvenlik önlemleri alındı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Yangının Görgü Tanıkları Konuştu:

Yangını gören bir vatandaş, “Bir anda büyük bir patlama sesi duyduk. Dışarı çıktığımızda koğuşun alevler içinde olduğunu gördük. Dumanlar gökyüzünü kaplamıştı. Çok korktuk.” dedi.

Başka bir görgü tanığı ise, “İtfaiye ekipleri çok hızlı bir şekilde olay yerine geldi. Yangını kontrol altına almak için büyük çaba sarf ettiler. Kendilerine çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Yangının Nedeni Henüz Bilinmiyor:

Yangının nedeni yetkililer tarafından araştırılıyor. İlk belirlemelere göre, yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceği tahmin ediliyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.