Tarım Kredi Kooperatifi Market Fiyatları İndiriyor!

Tarım Kredi Kooperatifi Market Fiyatları İndiriyor!
Yayınlama: 16.08.2022
Düzenleme: 27.09.2022 21:00
A+
A-

Tarım Kredi Kooperatifi Market Fiyatları İndiriyor!

Tarım Kredi Kooperatifi market indirimleri başlayacak… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında konuştu. Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketlerin kâr amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı vermişti.

“BÜYÜKBAŞ ETİNDE YÜZDE 30 İLA 35 ARASI İNDİRİM OLACAK”

Erdoğan, 30’dan fazla üründe yapılacak indirimin yanı sıra kırmızı et fiyatlarıyla ilgili de haber vermişti. Cumhurbaşkanı, “Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanıyla konuştum, Bakanım da konuştu, Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30, 35 indirimle satışına başlayacağız” demişti.

Tarım Kredi Kooperatifi Market İndirimleri Başlıyor!...

Tarım Kredi Kooperatifi Market İndirimleri Başlıyor!…

İNDİRİME GİRECEK ÜRÜNLER

1400’e yakın noktada hizmet veren Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde indirime girecek ürünler belli oldu. Aynı zamanda vatandaşlar yarından itibaren bu marketlerde makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytinyağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezini indirimli fiyatlarıyla satın alacak.

“ZİNCİR MARKETLER DE KENDİLERİNİ BUNA GÖRE AYARLAYACAK”

Tarım Kredi Kooperatifi market aracılığıyla piyasaları rahatlatacaklarını belirten Erdoğan, “Pazartesi büyükbaşta yüzde 30-35 indirime gidiyoruz. Aynı zamanda 40 çeşit üründe Tarım Kredi Kooperatiflerinde ciddi manada indirime gidiyoruz. Tarım Kredi Kooperatiflerinden alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilirisiniz. Şekerinden pirincine kadar, zeytinyağına, ayçiçeği yağına 20 çeşit tarım kredi kooperatifinden bunları alabilirsiniz. Bununla birlikte piyasaları böylece daha da rahatlatacağız. Bazı zincir marketler vesaire onlar da kendilerini buna göre ne yapacak ayarlayacak.” dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Nedir?

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi market, Türkiye’de 1581 Sayılı Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri kanunu hükümlerinden faydalanmak üzere, üreticilerin aralarında ekonomik menfaatlerini korumak ve özellikle meslek ve geçimleriyle ilgili ihtiyaçlarını sağlamak amacıyla karşılıklı yardım ilkesine dayanarak kurdukları, tüzel kişiliği olan değiştir ortaklı, değişir sermayeli çiftçi kuruluşudur. Aynı zamanda gıda, sigorta, bireysel emeklilik, hayvancılık, gübre, yem, tohum, sera ve sulama sistemleri, lojistik, lisanslı depoculuk ve bilişim sektörlerinde üretim ve hizmet vermektedir. Ayrıca Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşudur. Kuruluşun temeli, Osmanlı Devleti’nin Niş eyaletinde 1863 yılında vali Mithat Paşa tarafından kurulan ve tarımsal kooperatiflerin ilk adımı niteliği taşıyan Memleket Sandıkları’na dayanır. Bununla birlikte Cumhuriyetin ilanıyla 1935’te çıkan 2836 sayılı “Tarım Kredi Kooperatifleri Kanunu” ile kurulmuştur.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_Tar%C4%B1m_Kredi_Kooperatifleri

Tempo Online‘ı, Twitter‘da takip edin!