Vergisiz Telefon Markaları Fiyatları Şartları 2024

Vergisiz telefon markaları, fiyatları ve şartları son dakika: Öğrencilere özel vergisiz telefon kampanyaları, Samsung, Xiaomi, Oppo gibi markaların cazip fiyatları ve esnek şartları ile dikkat çekiyor. Üniversite öğrencileri, hattın kendi adlarına olması, 2 yıl boyunca telefonu satmama taahhüdü verme şartlarına uyarak bu avantajdan yararlanabilirler. Ayrıca, her ay 10 GB ücretsiz internet bonusu da öğrencilere sunuluyor. Bu fırsatlar, öğrenciler arasında büyük merak uyandırıyor. İşte, vergisiz telefon markaları, fiyatları ve şartları hakkında merak ettiğiniz detaylar…

Vergisiz Telefon Markaları Fiyatları Şartları 2024
Yayınlama: 22.01.2024
Düzenleme: 22.01.2024 03:04
A+
A-

Vergisiz telefon markaları, fiyatları ve şartları nelerdir? Seçim vaatleri arasında yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öne sürdüğü öğrencilere yönelik vergisiz telefon kampanyası, birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılandı. Gündemi uzun süre meşgul eden üniversite öğrencileri için bu vergisiz telefon fırsatına dair heyecanla beklenen açıklamalar peş peşe gelmeye başladı.

İlk kez telefon ve bilgisayar edinecek olan öğrenciler için vergisiz telefon fiyatları, şartları ve hangi markaların bu kampanyaya dahil olduğu anlık olarak takip ediliyor. Peki, vergisiz telefon almanın şartları, fiyatları ve marka seçenekleri artık belli mi? 2024 yılında öğrencilere vergisiz telefon markaları ve bilgisayar nasıl temin edilecek? İşte vergisiz telefon markaları hakkındaki tüm detaylar…

Vergisiz Telefon Markaları, Fiyatları ve Şartları 2024

Üniversite öğrencilerine sunulan KDV’siz telefon fırsatı, son günlerin en çok merak edilen konularından biri haline geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ilk kez telefon veya bilgisayar alacak öğrencilere sunduğu bu avantaj, uzun süredir gündemi meşgul etmektedir.

Vergisiz telefon markaları nelerdir? Hangi marka ve model telefonların bu fırsattan yararlanabileceği ve gerekli şartlar sıkça araştırılırken, beklenen açıklamalar ardı ardına geldi. Peki, öğrencilere sunulan KDV’siz ve vergisiz telefon ile bilgisayar şartları nelerdir? Kimler bu avantajdan yararlanabilir? İşte 2024 yılına özel vergisiz telefon modelleri, markaları ve gereken şartlar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024 Genel Seçimleri öncesi öğrencilere müjde verdi. Yükseköğrenim gören öğrencilere, cep telefonu ve bilgisayar alımlarında vergi muafiyeti sağlanacağını duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de vergisi telefon markaları konusu hakkında açıklamalarda bulundu. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Bakan Mehmet Şimşek, ilk defa bilgisayar ve cep telefonu alacak gençlere yönelik detayları paylaştı.

VERGİSİZ TELEFON MARKALARI AÇIKLAMASI!

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, ilk defa bilgisayar ve cep telefonu alacak gençler için Özel Tüketim Vergisi’nin (ÖTV) bir kezlik olarak kaldırılması hakkındaki çalışmaların devam ettiğini ve yakın gelecekte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda resmi bir açıklama yapacağını belirtti.

ÇALIŞMALAR HALA SÜRÜYOR

Bakan Mehmet Şimşek, üniversite öğrencilerine bir kereye mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar alımlarında vergi muafiyeti sağlama yönündeki çalışmaların hala devam ettiğini vurguladı.

Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Şimşek’e, yükseköğrenimdeki gençlere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar fırsatı sunacak bir çalışma olup olmadığı soruldu.

Bakan Mehmet Şimşek, “Öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar konusundaki çalışmalar devam ediyor, ancak detayları şu an için açıklayamam.” dedi.

VERGİ İNDİRİMİ UYGULANACAK TELEFON MODELLERİ NELER?

Vergisiz telefon modellerinin hangi telefonlarda uygulanacağına dair detaylar netleşiyor. Bu vergi indirimi Türkiye’de üretilen telefonları kapsayacak ve belirli bir üst sınırı içerecek. Özellikle Samsung ve General Mobile gibi yerel üreticilerin modelleri, vergi indiriminin avantajlarından faydalanacak olan telefonlar arasında yer alacak.

Ancak, bu indirim Huawei ve Apple gibi yabancı markaları kapsamayacak. Yani, bu markalara ait telefonlar vergi indirimi kapsamında yer almayacak.

Bu gelişme, özellikle yerel üretimi teşvik etmeyi amaçlayan bir adım olarak görülüyor ve üniversite öğrencileri için cep telefonu alımlarında önemli bir avantaj sunuyor. Hangi telefon modellerinin bu avantajdan faydalanacağına dair daha fazla detay, yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor. Bu açıklamaların ardından öğrenciler, vergi indiriminden yararlanabilecekleri telefonları belirlemek için daha net bir yol haritasına sahip olacaklar.

VERGİSİZ TELEFON SATIŞI NE ZAMAN BAŞLAR?

Yükseköğrenim gören gençler için cep telefonu ve bilgisayar alımlarında geçici bir vergi muafiyeti sağlanması çalışmaları devam ediyor. Bu konudaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Şu an için Özel Tüketim Vergisi’siz telefonların ne zaman satın alınabileceği belirlenmiş bir tarih içermiyor. Ancak bu süreçteki detaylar netleşmeye başladığında, kesin bilgileri paylaşacağız. Vergi muafiyeti kapsamına giren telefonların arasında, iPhone gibi markalar bulunmuyor. Ancak son haftalarda tanıtılan GM Phoenix 5G gibi modellerin alınabileceği belirtiliyor.

VERGİSİZ TELEFONUN GEÇERLİ OLDUĞU MARKALAR VE MODELLER

Türkiye’de üretimi veya montajı gerçekleştirilen bazı marka ve modeller şunlardır:

Xiaomi: Redmi 9C, Redmi 9T, Redmi Note 10S, Redmi 10 2022,

OPPO: A15, Reno 5 Lite,

Vivo: Y15s, Y36, Y22s, Y16

Samsung: Galaxy A01, Galaxy A21s, Galaxy A30, Galaxy A52, Galaxy,

TCL: 20 SE, 20 E, L7,

Realme: C21, C21Y, C25 Omix: X300, X500,

Tecno Mobile: Camon 16,

General Mobile: 21, Poco C40, Phoenix 5G, 24 Pro

Casper: VIA X30 Plus, VIA M30 Plus

Reeder: S19 Max Pro S

OMIX: X5

AKILLI TELEFONLARDAN NE KADAR VERGİ ALINIYOR?

Akıllı telefonlardan öncelikle yüzde 1 oranında Kültür Bakanlığı Payı tahsil edilmektedir. Ardından, ÖTV’siz fiyatı 1500 TL’yi aşmayan telefonlardan yüzde 25 Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), 3000 TL’yi aşmayan telefonlardan yüzde 40 ÖTV, 3000 TL’nin üzerindeki telefonlardan ise yüzde 50 ÖTV alınmaktadır. Bu vergilere ek olarak yüzde 20 oranında Katma Değer Vergisi (KDV) uygulanmaktadır.

ÖTV’siz Fiyatı TRT Bandrolü ÖTV KDV
1500 TL’yi Aşmayan %15 %25 %20
3000 TL’yi Aşmayan %15 %40 %20
3000 TL’nin Üzerinde %15 %50 %20

VERGİSİZ TELEFON NASIL ALINIR VE ŞARTLARI NELER?

Öğrencilere yönelik vergisiz telefon fırsatının ayrıntıları netleştikçe, telefonları nasıl temin edebileceğinizi ve gereken şartları öğrenmek önemli bir konu haline geldi. Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Katma Değer Vergisi (KDV) muafiyetinden yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için bazı önemli bilgiler şunlardır:

Vergisiz telefon kampanyasından, yüksek öğrenim gören tüm öğrenciler, gelir durumuna bakılmaksızın yararlanabilir. Bu, hem üniversite hem de açık öğretimde okuyan öğrencileri kapsar.

7 milyon öğrencinin bu fırsattan yararlanabileceği tahmin ediliyor.

Vergisiz telefonların yanı sıra öğrencilere aylık 10 GB internet de tahsis edilecek.

Hangi marka ve model telefonların vergisiz olarak sunulacağına dair detaylar, resmi açıklamalarla netleşecek.

Yeni vergisiz telefonlar ve şartları hakkındaki güncel bilgilere yerel yetkililerin ve ilgili kamu kurumlarının resmi web sitelerinden veya öğrenci hizmetleri birimlerinden ulaşabilirsiniz.

Vergisiz telefon alımıyla ilgili başvuru süreci ve gereken belgeler, açıklamalarla birlikte resmi olarak duyurulacak ve bu bilgilere göre hareket etmek önemlidir.

Vergisiz telefon kampanyasının başlama tarihi ve son başvuru tarihi de ilan edilecektir. Bu tarihleri takip etmek, fırsattan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, öğrencilere sunulan vergisiz telefon ve diğer avantajlardan yararlanmak için resmi açıklamaları ve duyuruları dikkatle takip etmek önemlidir.

ÖĞRENCİLERE VERGİSİZ TELEFON FİYATLARI VE ŞARTLARI

Vergisiz telefon fırsatı, birçok telefonun fiyatını yarı yarıya düşürme imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda bu avantajdan yararlanabilmeniz için şu şartlar gerekmektedir:

Üniversite öğrencisi olmanız: Vergisiz telefon kampanyası, yalnızca üniversite öğrencilerine yöneliktir. Bu nedenle öğrenci kimliğinizi veya öğrenci belgenizi sunmanız gerekir.

Hattın size ait olması: Telefonu almak istediğiniz hattın adınıza kayıtlı olması önemlidir. Ayrıca bu, telefonun sizin tarafınızdan kullanılacağını ve vergi muafiyeti koşullarına uygun olduğunuzu gösterir.

Telefonu 2 yıl boyunca satmama taahhüdü: Vergisiz telefon almak için, satın aldığınız telefonu en az 2 yıl boyunca satmayacağınıza dair bir taahhüt vermeniz gerekir.

Ücretsiz aylık 10 GB internet: Vergisiz telefon kampanyası kapsamında, telefonu alan öğrencilere her ay ücretsiz olarak 10 GB internet hakkı tanımlanacaktır.

FİYATLAR YARI YARIYA DÜŞECEK!

ÖTV ve KDV muafiyeti uygulandığında, cep telefonlarının fiyatlarında önemli bir düşüş yaşanacaktır. Örneğin, 50 bin TL değerindeki bir telefon, ÖTV ve KDV muafiyetiyle birlikte 25 bin 450 TL’ye alınabilecektir.

40 bin TL’ye satılan bir cep telefonu, ÖTV ve KDV’nin kaldırılması durumunda 20 bin 360 TL’ye alınabilecektir. Sadece ÖTV muafiyeti uygulandığında ise fiyatı tahmini olarak 30 bin TL civarında olacaktır.

İşte ÖTV’siz telefon fiyatları…

Vergisiz Samsung telefon modelleri ve fiyatları şu şekildedir:

 • Galaxy A01: 2.199 TL (Vergisiz 1.079 TL)
 • Galaxy A21s: 6.999 TL (Vergisiz 3.437 TL)
 • Galaxy A30: 8.999 TL (Vergisiz 4.419 TL)
 • Galaxy A52: 11.499 TL (Vergisiz 5.647 TL)

Galaxy S23 128 GB: Satış fiyatı: ₺24.999,00

Kültür Bakanlığı payı: ₺158,10

TRT bandrolü: ₺1.915,70

ÖTV: ₺8.940,00

KDV: ₺4.827,60

Tahmini Vergisiz fiyatı: ₺15.806,30

 • Galaxy S23+ 256 GB: Satış fiyatı: ₺32.999,00

Kültür Bakanlığı payı: ₺197,60

TRT bandrolü: ₺2.394,70

ÖTV: ₺11.175,10

KDV: ₺6.034,60

Tahmini Vergisiz fiyatı: ₺19.757,90

 • Galaxy S23 Ultra 256 GB:

Satış fiyatı: ₺40.999,00

Kültür Bakanlığı payı: ₺237,10

TRT bandrolü: ₺2.873,60

ÖTV: ₺13.410,10

KDV: ₺7.241,50

Tahmini Vergisiz fiyatı: ₺23.709,50

 • Galaxy Z Flip 4 128 GB: Satış fiyatı: ₺29.999,00

Kültür Bakanlığı payı: ₺149,80

TRT bandrolü: ₺1.815,40

ÖTV: ₺8.471,80

KDV: ₺4.574,80

Tahmini Vergisiz fiyatı: ₺14.978,50

 • Galaxy Z Fold 4 256 GB:

Satış fiyatı: ₺49.999,00

Kültür Bakanlığı payı: ₺249,60

TRT bandrolü: ₺3.025,60

ÖTV: ₺14.119,70

KDV: ₺7.624,60

Tahmini Vergisiz fiyatı: ₺24.964,10

 • Galaxy A73 5G 128 GB:
 • Satış fiyatı: ₺15.800,00

Kültür Bakanlığı payı: ₺79,30

TRT bandrolü: ₺960,50

ÖTV: ₺4.482,50

KDV: ₺2.420,50

Tahmini Vergisiz fiyatı: ₺7.925,10

Vergisiz Xiaomi telefon modelleri ve fiyatları aşağıda listelenmiştir:

 • Redmi 9C: 3.599 TL (Vergisiz 1.767 TL)
 • Redmi 9T: 3.599 TL (Vergisiz 1.767 TL)
 • Redmi 10 2022: 6.499 TL (Vergisiz 3.191 TL)
 • Redmi Note 10S: 8.399 TL (Vergisiz 4.124 TL)
 • Xiaomi 13: Satış fiyatı: ₺28.599,00

Kültür Bakanlığı payı: ₺142,70

TRT bandrolü: ₺1.728,90

ÖTV: ₺8.068,40

KDV: ₺4.356,90

Tahmini Vergisiz fiyatı: ₺14.265,20

 • Xiaomi 13 Pro: Satış fiyatı: ₺38.999,00

Kültür Bakanlığı payı: ₺194,80

TRT bandrolü: ₺2.360,50

ÖTV: ₺11.015,60

KDV: ₺5.948,40

Tahmini Vergisiz fiyatı: ₺19.476,00

 • Xiaomi 13 Lite: Satış fiyatı: ₺15.999,00

Kültür Bakanlığı payı: ₺79,80

TRT bandrolü: ₺967,70

ÖTV: ₺4.516,00

KDV: ₺2.438,60

Tahmini Vergisiz fiyatı: ₺19.476,00

Vergisiz Oppo telefon modelleri, markaları ve fiyatları aşağıda listelenmiştir:

 • Oppo A15: 7.599 TL (Vergisiz 3.732 TL)
 • Oppo Reno 5 Lite: 13.199 TL (Vergisiz 6.482 TL)

Vergisiz TCL telefon markaları, modelleri ve fiyatları şu şekildedir:

 • TCL 20 SE: 5.600 TL (Vergisiz 2.750 TL)
 • TCL 20 E: 2.999 TL (Vergisiz 1.472 TL)
 • TCL L7: 3.339 TL (Vergisiz 1.639 TL)

2024 Vergisiz Realme telefon modelleri ve fiyatları aşağıda listelenmiştir:

 • Realme C21: 4.945 TL (Vergisiz 2.428 TL)
 • Realme C21Y: 3.799 TL (Vergisiz 1.865 TL)
 • Realme C25: (Piyasada Yok)

Tempo Online ekonomi haberleri Twitter‘da!

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.