Tolga Sarıtaş instagram fotoğrafıyla büyüledi

Tolga Sarıtaş instagram fotoğrafıyla büyüledi
Yayınlama: 24.09.2021
Düzenleme: 28.09.2022 04:21
A+
A-

Tolga Sarıtaş instagram fotoğrafıyla hayranlarının aklını aldı

Tolga Sarıtaş instagram fotoğrafı ile hayranlarını adeta büyüledi. Üstelik bunu da sadece bir fotoğrafı ile başardı. Yakışıklı oyuncu Tolga Sarıtaş, 1 aylık sessizliğin ardından Instagram hesabından bir fotoğrafını paylaştı. Oyuncunun paylaşımı kısa sürede yarım milyona yakın beğeni aldı. Yakışıklılığı kadar rol aldığı dizilerdeki başarısıyla her daim adından söz ettirmeyi başaran yakışıklı oyuncu Tolga Sarıtaş, 1 ay sonra Instagram hesabından fotoğrafını paylaştı. Oyuncunun paylaşımı kısa sürede sosyal medyayı salladı.

Fotoğrafına Beğeni Yağdı

Ağustos ayından bu yana Instagram hesabından paylaşım yapmayan yakışıklı oyuncu Tolga Sarıtaş’ın 1 ay sonra gelen yeni paylaşımı kısa sürede 500 bin civarında beğeni aldı. Teknede olduğu anlaşılan ve ayakta çekilen bir fotoğrafını paylaşan Tolga Sarıtaş, Twitter’da da trend oldu.

İşte Tolga Sarıtaş instagram Fotoğrafı

Tolga Sarıtaş instagram fotoğrafıyla hayranlarının aklını aldı

Tolga Sarıtaş instagram fotoğrafıyla hayranlarının aklını aldı

Tolga Sarıtaş Kimdir?

Sivas kökenli olan yakışıklı oyuncu Tolga Sarıtaş, doğma büyüme İstanbulludur. Halil Akkanat Lisesi’nden mezun olan Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu’nda ve Tiyatro Zeytindalı’nda sahne aldı. Aynı zamanda, oyunculuk dışında müziği de ilgi gösteren Sarıtaş, bağlama çalmayı da ufak yaşta öğrendi. Ayrıca genliğinde arkaşaları ile birlikte kurduğu ve “Grup Omega” adını koydukları müzik grubunda bateristlik ve gitaristlik yaptı.

Tolga Sarıtaş instagram fotoğrafı ile şok etti

Tolga Sarıtaş instagram fotoğrafı ile şok etti

Bunun ardından yakışıklı oyuncu Sarıtaş, oyunculuğa 2009 yılında “Bahtı Kara” filminde üstlendiği Berk rolü ile start verdi. 2010 yılında Özlem Tekin’in “Kimse Bilmez” şarkısının klibinde rol alan Sarıtaş, TRT1’de ekrana gelen “Sen De Gitme” dizisinde Mert rolünü canlandırdı. 2011 yılında “Bahtı Kara” filminde Feyyaz karakteriyle rol aldı. Sonrasında “Arka Sokaklar” ve “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizilerinde bölüm oyunculuğu yaptı. 2013 yılında Star TV’de yayımlanan “20 Dakika” dizisinde Ferdi karakterine hayat verdi. Yine 2013 yılında Star TV’nin “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Şehzade Cihangir karakterini canlandırdı. 2014 yılında, Pera grubunun “Şarab-ı Izdırap” şarkısının klibinde oynadı. Ayrıca Kanal D’de yayımlanan “Benim Adım Gültepe” dizisinde Murat karakterini canlandırdı.

Güneşin Kızları

2015 yılında Kanal D’de yayınlanan “Güneşin Kızları” dizisinde Ali Mertoğlu karakteri ile ilk başrolünü oynadı. Aynı yıl, TRT1’de yayımlanan ve bir mini dizi olan “Büyük Sürgün Kafkasya”da Cemil karakterini canlandırdı. 2016 yılında “Kötü Çocuk” filmindeki Meriç Tuna karakteri ilk ilk sinema filmini çekti. Ayrıca “Doğuş Çay” firmasının reklam filminde de rol aldı.

2017 yılında Star TV’de yayımlanan “Söz” dizisinde Yavuz Karasu karakteri ile başrolü üstlenen Tolga Sarıtaş; bu dizideki performansı ile 46. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinde finale çıktı. Aynı zamanda da 2017 yılında “İpana”, 2018 yılında da “PepsiMax” markası için kamera karşısına geçti. Daha sonra da 2019 yılında FOX TV’nin “Ferhat ile Şirin” dizisinde Ferhat Taşçı karakterini canlandırdı. 2020 yılında BluTV’de yayımlanan ve ilk bölümüne konuk oyuncu olarak katıldığı “Yarım Kalan Aşklar” dizisinde Ozan karakterini canlandırdı. Aynı zamanda, Ali Rıza Altay karakteriyle Show TV’de yayımlanan “Arıza” dizisinin başrolünü üstlendi.

Kazandığı pek çok ödülün yanı sıra, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde 2019 yılında “En İyi Kadın Oyuncu” ve 2020 yılında da “En İyi Erkek Oyuncu” kategorilerinde final jüriliği yaparak Emmy Ödülleri’nde jüri üyeliği yapan ilk Türk oyuncu oldu. Ayrıca Tolga Sarıtaş instagram kullanan ünlüler arasında en az etkin olan isim olarak da biliniyor.

En son magazin haberleri için Tempo Online şimdi de Pinterest‘te!.