Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Olunca İlk Kez Konuştu

Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Olunca İlk Kez Konuştu
Yayınlama: 12.08.2023
A+
A-

Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olmasının ardından ilk defa açıklamada bulundu. Türk tiyatro ve oyunculuk camiasının sevilen isimlerinden Tamer Karadağlı, Resmî Gazete’de yayımlanan son atama kararı ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Bu atama ile birlikte, Türkiye’nin köklü tiyatro kurumlarından biri olan Devlet Tiyatroları yeni bir döneme adım atıyor.

Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Olarak Göreve Başladı

Türk tiyatro ve sinema dünyasının ünlü ismi Tamer Karadağlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararıyla Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atandı. Bu önemli gelişmenin ardından Tamer Karadağlı, sosyal medyanın da gündemine oturdu. Ünlü oyuncunun ataması, tebrik ve eleştirileri beraberinde getirdi.

Tamer Karadağlı’dan Beklenen Açıklamalar

Yeni göreviyle ilgili merak edilenleri yanıtlamak üzere açıklama yapan Tamer Karadağlı, “Şu an için konuşacak pek bir şeyim yok. Artık ben bireysel olarak Tamer Karadağlı değilim; kurumu temsil ettiğim için şahsi görüşlerimi belirtmek doğru olmaz. Oldukça yeni bir süreç içerisindeyiz. Biraz zaman geçtikten sonra gerekli açıklamaları yapacağım. Şu an en öncelikli olan kurumun yol gösterici rolü” şeklinde konuştu.

CHP’den Gelen Tepkiler

Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atanmasına CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’dan sert tepki geldi. TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuşan Başarır, “Devlet Tiyatroları, yasaya göre bağımsızlık ilkesine sahip, nispeten özerk bir kuruluş. 50 yıldır bekleyen düzenlemeler söz konusu. Özerkliğe sahip olması gereken bir yapıdan bahsediyoruz. Ancak nedenini anlayamadan Tamer Karadağlı’yı bu göreve atıyoruz. Sebep ne? Saray’ın hoşuna gidiyor. Aniden dönüş yaptı” ifadeleriyle eleştirilerini dile getirdi.

Sosyal Medyayı Salladı

Türk tiyatro ve sinema camiasının tanınan isimlerinden Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atanması, geniş yankı uyandırdı. Sosyal medya platformları, bu atamayla ilgili çeşitli görüşlerin paylaşıldığı bir platform haline geldi. Tamer Karadağlı’nın yeni görevindeki performansı ve Devlet Tiyatroları’nın geleceği, yakında yapacağı açıklamalar ve gelişmelerle şekillenecek. Bu süreç, Türk kültür ve sanat hayatını etkileyecek önemli bir dönemeç olarak takip edilmeye devam edilecektir.

Tamer Karadağlı Kimdir? Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Tamer Karadağlı, Ankara’nın Sarıkamış ilçesinden Azerî kökenli bir ailenin çocuğu olarak 24 Mayıs 1967 tarihinde dünyaya geldi. Kendisi aynı zamanda Türk tiyatrosu ve sinemasının seçkin isimlerindendir, yönetmenlik ve seslendirme sanatçılığı gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir.

Eğitim hayatına Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayan Karadağlı, daha sonra Türkiye’ye dönüp tekrar ABD’ye gitmiştir. Lise yıllarında ise seslendirme çalışmalarına başlamış ve William Shakespeare’in “Kuru Gürültü” adlı eserini Türkçe ve İngilizce olarak sahnelemiştir. Bu dönemde Bilkent Üniversitesi’nde öğrenimine devam etmiştir.

TED Ankara Koleji ve Çankaya Lisesi’nde eğitim gören Karadağlı, ardından Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

“Ferhunde Hanımlar” dizisi ile geniş kitleler tarafından tanınan, televizyon ve sinema dünyasında ses getiren bir kariyer inşa etmiştir. Aynı zamanda Karadağlı, Clint Eastwood, Harrison Ford, George Clooney, Russell Crowe, Kevin Costner, Michael Madsen ve Antonio Banderas gibi birçok ünlü yabancı oyuncunun Türkçe seslendirmesini de üstlenmiştir.

Oyuncu Arzu Balkan ile evliliğinden Zeyno adında bir kızı dünyaya gelmiştir. Ancak çift 2007 yılında ayrılmıştır. “Çocuklar Duymasın” adlı dizide de rol almıştır. Ayrıca Tamer Karadağlı, 11 Ağustos 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Tempo Online‘ı İnstagram‘da da takip edin!

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.