Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Metrosu Açılıyor

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Metrosu ne zaman açılacak?

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Metrosu Açılıyor
Yayınlama: 08.11.2022
A+
A-

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Metrosu Açılıyor!..

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Metrosu hakkında son dakika gelişmesi… 21. Yüzyıl Belediyeciliği Yerel Yönetimler Zirvesi’nde önemli açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi-Kayaşehir metrosunun bu yıl bitmeden açılacağını söyledi.

Ankara’da önemli bir yatırımları bulunduğunu belirten Karaismailoğlu, “AKM-Gar-Kızılay metrosunda artık son aşamaya geldik. 2023’ün ilk aylarında AKM-Gar-Kızılay metrosunu açıp önemli bir ihtiyacı Ankara’da gidermiş olacağız” ifadelerini kullandı. Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı-Zincirlikuyu metro hattının İstanbul Havalimanı-Kağıthane etabının bu ayın sonunda ya da aralık başında açılacağını, sinyalizasyon sertifikası almak için bağımsız kuruluşların şu anda testleri yaptığını bildirdi.

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Metrosu Açılıyor

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Metrosu Açılıyor

Onun ardından Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi-Kayaşehir hattının açılacağını belirten Karaismailoğlu, Bakanlığın burayı devraldıktan sonra hattı 26 ayda bitirdiğini, yıl bitmeden burasının da hizmete alınacağını söyledi.

Son 20 yılda 183,6 milyar dolarlık ulaştırma ve haberleşme yatırımı yaptıklarını kaydeden Karaismailoğlu, ulaştırma hizmetlerinin farklı alanlarında yapılan yatırımlara ilişkin bilgiler verdi. Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, “Karayollarına yaptığımız yatırımlar sayesinde 1 milyar litre akaryakıttan tasarruf sağlıyoruz, yılda 7 milyar saat zaman tasarrufu sağladık. Bunları bir kenara atın, yatırımlarımız sayesinde trafik kazaları yüzde 80 azaldı. Planlı yatırımlar sayesinde her yıl tam 9 bin 500 vatandaşımızın canını kurtarıyoruz” dedi.

Şu anda 13 bin 100 kilometrelik bir demir yolu işletmeciliği yaptıklarını belirten Karaismailoğlu, 2053’e kadar demir yolu ağırlıklı bir yatırım dönemine girdiklerini söyledi. Havayolunda yolcu sayısını 30 milyondan 210 milyona çıkardıklarına vurgu yapan Karaismailoğlu, havalimanı sayısının 57’ye ulaştığını, havalimanı sayısını, inşası devam edenlerle birlikte 61’e çıkartacaklarını bildirdi. Ulaştırma yatırımlarının milli gelire, istihdama ve üretime olan pozitif etkisine değinen Karaismailoğlu, 2053’e kadar bütün planlamaları yaptıklarını, büyük hedefler belirlediklerini söyledi.

Kaynak: RAY HABER

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.