41 Ayetel Kürsi ve Çörek Otu Mucizesi

41 Ayetel Kürsi ve çörek otu mucizesi, manevi ve fiziksel iyilik arayanlara kapılarını açıyor. Bu birleşim, sağlık ve huzurun sırlarını içinde barındırıyor. İşte, 41 Ayetel Kürsi ve çörek otunun mucizesi…

41 Ayetel Kürsi ve Çörek Otu Mucizesi
Yayınlama: 17.01.2024
A+
A-

41 Ayetel Kürsi ve Çörek Otu Mucizesi, sağlık ve huzur arayanlar için önemli bir uygulamadır. Peygamberimizin işaret ettiği bu birleşim, bereket, şifa ve manevi koruma vadeder.

Çörek otu ve Ayetel Kursi’nin bilinmeyen büyük sırrı ve mucizesini keşfedin! 41 çörek otunu 41 defa Ayetel Kursi okuyun, mucizeleri yaşayın! Peygamber Efendimiz’in hadislerinde işaret ettiği bu büyük sırrı ve mucizeyi belki de bilmiyorsunuz. Çörek otu ve çörek otu yağının inanılmaz faydaları ile Ayetel Kursi okumanın mucizevi etkileri bu yazıda sizinle.

Peygamberimizin Müjdelediği 41 Ayetel Kürsi ve Çörek Otu Mucizesi

Peygamberimiz İşaret Etti (Çörek Otu ve Ayetel Kursi) Bu yazıda, her derde deva peygamber efendimizin de işaret ettiği çörek otu ve Tevhid ilmiyle ilgili en büyük Ayet-i Kerime olan Ayetel Kursi hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız. Bu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz huzur ve bereket kaynağı olarak adlandırılan bu uygulamaları yaparak ferahlığa kavuşacaksınız. Peki, bunları nasıl yapacaksınız? Tüm sorularınıza ve daha fazlasına detaylarıyla açıklık getiriyoruz. Çünkü bunları uygulayanın hayatı değişiyor; bu büyük sırrı ve mucizeyi siz de görmelisiniz, peygamberimizin işaret ettiği gibi.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) hadisi şerifinde şöyle buyurdu: “Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın.” (Buhârî, tıb 7.- Tirmizi tıb 5.- Muslim selam 89). “Muhakkak ki kara habbede samdan başka her derde bir şifa vardır. Sam, ölümdür. Kara habbe ise kendisine şuniz denilen çörek otudur.” (Sahih-i Müslim c.7 h.no:88) Çörek otu için İbn-i Sina da şu sözleri söyledi: “Çörek Otu; vücut enerjisini düzenler, hastalıkla kaybedilen canlılığı geri getirir.” Peygamber Efendimiz (s.a.v), çörek otunu bizzat kendisi kullanmış ve Ashab-ı Kiram’a da çeşitli vesilelerle tavsiye etmişlerdir. Hz. Enes (r.a.) şöyle rivayet etmiştir: “Allah’ın Elçisi (s.a.v), hastalandığı zaman, bir avuç çörek otu alıp, onu su ve bal ile karıştırıp içerdi” (Büyük Hadis Külliyatı- Rudani, C.4. H.no: 7523).

41 Ayetel Kürsi ve Çörek Otu Mucizesi

41 Ayetel Kürsi ve Çörek Otu Mucizesi

Hastalıkta Ayetel Kürsi Okunursa Ne Olur?

Yine bir Hadis-i Şerif’te Resulullah Efendimiz (s.a.v), çok hastalanan ve aşırı zayıflayan Hz. Ali (r.a.)’ye şöyle buyurmuştur: “Yâ Ali! Yemeklere çörek otu koy. O, ölüm haricinde her derde devadır.”

Peygamber Efendimiz (s.a.v), bütün insanlığı her konuda aydınlatmış ve yol göstermiştir. Çörek otunun insan sağlığı için olan önemini, günümüzdeki bilimsel imkanlar ve araştırmalar olmadığı bir dönemde belirtmesi ve insanlara tavsiye etmesi, bunun sadece küçük bir örneğidir.

Doğal tedavi yöntemi

Çörek otu, eski çağlardan beri modern tıbbın en doğal tedavi yöntemlerinden biri olarak kullanılmaktadır. Vücuttaki zehirlerin atılmasına yardımcı olan çörek otu, aynı zamanda kan şekerini düşürmeye yardımcı bir bitkidir. Mikrop ve virüslere karşı savunma mekanizmasını güçlendiren çörek otu, sindirime yardımcı olur. Ayrıca, mide ağrılarını azaltır. Üstelik, gaz ve idrar söktürücü özelliklere sahiptir. Aynı zamanda, astım tedavisinde etkilidir. Ayrıca, öksürüğü azaltmaya yardımcı olur. Yüksek tansiyon tedavisine de faydalıdır. Saf çörek otu yağı, özellikle alerji, egzama ve sedef hastalığına karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Araştırmalarda çörek otunun meme kanseri gibi bazı kanser türleri için etkili bir anti-kanser özelliği olduğu gözlemlenmiştir.

İbnu Hacer, hadisin bir vechinde yer alan -çok hapşırma ile gelen nezleye nasıl kullanılacağı hususundaki- bir açıklamayı merfu rivayetten bulduğunu belirtir: “Çörek otu ayıklanarak, incecik dövülür. Daha sonra, zeytin yağıyla karıştırılıp burna üçer damla damlatılır.” Başka bir rivayetin açıklaması hangi hastalık için olduğu belirtilmeden yapılmaktadır.

İbnu Hacer şunları söyler: “Yirmi bir adet çörek otu tanesi alırsınız, bir beze bağlarsınız. Sonra bir suya koyup bir gece bekletirsiniz. Sabah olunca burnun sağ deliğine bir damla, sol deliğine iki damla damlatırsınız. Ertesi günü sağ burun deliğine iki damla, sol deliğe bir damla. Üçüncü gün sağ deliğe bir, sol deliğe iki damla damlatırsınız.”

41 Çörekotu 41 Ayetel Kürsi Okumak Bu 41 çörek otunu üzerinizde taşıyabilir. Aynı zamanda, ev ve araba içlerinde yüksek yerlere de koyabilirsiniz. Bu, bolluk, bereket ve rızkın artışına, kaza ve belalardan korunmanıza Allah’ın izniyle yardımcı olabilir. Peki, bunu nasıl yapacaksınız?

Cuma günü, Cuma namazı ezan ile sela arasında 20 dakikada yapamayanlar cuma sabah güneş doğduktan sonra niyet eder. Bununla birlikte, her bir çörek otuna birer Ayetel Kürsi okuyup 41 adede tamamlanır. Okunan çörek otlarını küçük bir kese şekline getirip poşetle bağlıyorsunuz.

Peki, neden Ayetel Kursi?

Bu mübarek Ayet-i Kerime, geceleyin inmiş olup Efendimiz (SAV), Zeyd’i (RA) çağırarak yazdırmışlardır.

Ayetel Kursi indiğinde, dünyadaki tüm putlar ve krallar yere düşmüş, başlarındaki taçlar yuvarlanmıştır.

Sahabe (RA) bir gün Efendimize (SAV) Kur’an-ı Kerim’in hangi Sûresinin derece bakımından daha büyük olduğunu sormuş, Peygamberimiz (SAV) “İhlâs Sûresi” demiştir. Sahabe (RA) aynı şekilde Kur’an-ı Kerimde hangi Ayetin fazilet bakımından üstün olduğunu sorunca, Peygamber Efendimiz (SAV) “Ayetel Kursi’dir” buyurmuştur (Darimi).

Ayetel Kursi’yi okuyan kişi yedi kale içinde korunuyormuş gibi muhafaza edildiği bilinmektedir. Ayetel Kursi, Kur’an-ı Kerim’in dörtte birini oluşturur denilmektedir.

Efendimiz (SAV) şöyle buyurmuştur: “İlim sana olsun ey Eba Münzir, Canım Kabza-i Kudretinde olan ALLAH’a C.C. yemin ederim ki muhakkak Ayetel Kursi’nin bir dili ve ikide dudağı vardır ki Arş’ın direğinin yanında Melik-i (Müteâl olan ALLAH’u Teâlâ Hazretlerini) takdis eder (O’na Tazimde bulunur.)” (Ebû Dâvud, Ahmed İbni Hambel).

Efendimiz (SAV) ayrıca şöyle buyurmuştur: “Her kim, her farz namazın ardından Ayetel Kursi’yi okursa, Cennete girmekten onu ancak ölüm engeller. Her kim yatarken okursa, ALLAH’u Teâlâ ona kendi evi, komşusunun evi ve etraftaki evler hakkında güvence verir.” (Beyhâki).

Ayetel Kursi okumanın birçok faydası bulunmaktadır. Bu mübarek Ayet, şeytanları evden uzaklaştırır, hastalıklardan korur, bolluk ve bereket getirir. Ayrıca, Ayetel Kursi’nin okunmasıyla kişi kendini güvende hisseder ve birçok olumsuz durumdan korur.

Ya Çörek Otu Yağı?

Çörek otu ve çörek otu yağının da sağlık açısından birçok faydası olduğu bilinmektedir. Çörek otunu düzenli olarak kullanmak, sağlığı korur. Aynı zamanda, birçok hastalığa karşı direnci artırır. Üstelik uzmanlar, çörek otunu tohum halinde tüketmenin daha faydalı olduğunu önermektedir. Bu nedenle çörek otu, birçok yemekte kullanılabileceği gibi özellikle kahvaltıda çiğnenerek tüketilebilmektedir. Zayıflamak isteyenler çörek otunu sabah, öğle ve akşam yemeklerinden önce kullanabilirler.

Bu değerli Ayetel Kursi’nin ve çörek otunun faydalarının bilinmesi, sağlıklı yaşam sürerek, manevi koruma için önemlidir. Üstelik her ikisi de, peygamberimizin işaret ettiği nimetler arasında yer alır. Aynı zamanda, düzenli olarak kullanıldığında ise, birçok olumlu etkiyi beraberinde getirir.

Tempo Online son dakika haberleri, Twitter‘da!

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.