Arda Turan’ın Seçil Erzan’a mesajında çarpıcı detay

Futbol dünyasını sarsan bir dolandırıcılık davasında son gelişmeler yaşandı. Seçil Erzan ve Arda Turan’ın yazışmaları resmi dava dosyasına eklendi. İşte o çarpıcı mesajlar ve diğer önemli detaylar…

Arda Turan’ın Seçil Erzan’a mesajında çarpıcı detay
Yayınlama: 02.12.2023
A+
A-

Futbol aleminde birçok ismin adının karıştığı skandal dolandırıcılık davasında son dakika gelişmesi yaşandı… Seçil Erzan ve Arda Turan arasındaki yazışmalar, mahkeme dosyasına eklenmiş durumda. İşte o mesajlar ve diğer önemli detaylar…

Futbol sahnesinde adını duyuran birçok ismin karıştığı çalkantılı dolandırıcılık davasında son gelişme yaşandı… Seçil Erzan ve Arda Turan’ın yazışmaları, hukuk dosyasına dahil edildi. İşte o mesajlar ve diğer ayrıntılar…

Seçil Erzan ve Arda Turan’ın yazışmaları, hukuk dosyasına eklenmiş durumda. Mesajlarda Arda Turan, tepkisini dile getirerek, “Son 3-4 aydır bir an bile rahatlamadım. Her gün sadece bu parayı konuşmak, düşünmek beni içten içe rahatsız etti. Ne yaptığımızı anlamak mümkün değil. Emre’ye, Muslera’ya yalan söylemek zorunda kalıyorum. Bu durum beni hasta ediyor.” şeklinde ifadeler kullanıyor.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu olan Seçil Erzan’ın, müşteki Arda Turan ile WhatsApp üzerinden gerçekleştirdiği yazışmalarda, parasını talep eden Turan’ın karşılaştığı sorunlar ve sanık Erzan’ın onu oyalama çabaları yer alıyor.

Yazışmalardan anlaşıldığı üzere, Turan’ın “Evin içinde panik halindeyim, senden ricam, yarın herhangi bir eksik gedik olmasın. Pazartesi herkes ödeme için mesaj atmış.” şeklindeki mesajına, sanık Erzan “Gerçekten sakin ol, ben işin başında sağlam durmalıyım ki işi çözeyim. Sen panik olunca ben de panik olmaya başlıyorum.” yanıtını verdi. Turan da cevabında, 40 gündür benzer problem yaşadığını ifade etti.

Yazışmada, sanığın “Hayır, hayır, para için panik yapmıyorsun yanlış anladın sen beni, seninki için bekletiyorum onu, konuşamıyorum burada.” ifadeleri üzerine Turan, “Beklesin Seçil, benim 5 kuruş param yok, kaç para çıkacak yarın? Ben oraya 15 milyona yakın nakit soktum, çıkardın. 35 bin dolar param kaldı, kredi çektim. 5 kuruş param yok Seçil, farkında mısın? Ben şaka yapıyorum gibi geliyor.” sözlerini kullandı.

“HER GÜN BU PARAYI KONUŞMAKTAN DÜŞÜNMEKTEN KENDİMDEN İĞRENDİM”

Yazışmaların devamında, 7 Mart’tan Nisan’a kadar sanığın Turan’a çeşitli söylemlerle “paranı alacaksın” dediği sırada, Turan 24 Mart’ta şu ifadeyi kullandı: “Ben 2 ayda 1 milyonu zor aldım ve hala oradaki eksi, şu, bu. Yoruluyorum. Öyle bir şey söylüyorsun ki zaten uyku uyumuyorum. 3-4 aydır bir gün oh demedim. Ama her gün bu parayı konuşmaktan düşünmekten kendimden iğrendim. Lütfen rica ediyorum yardımcı ol.”

Parasını alamayan Turan sanığa sonraki süreçte “Ne ramazan bıraktınız ne oruç ne ibadet. Sinir krizi geçirtiyorsunuz adama. Ne kadar çıkacak diyorum, ona da cevap yok. Ne olduğu, ne yaptığımız belli değil. Kalkıyorum Emre’ye, Muslera’ya yalan söylüyorum. Hasta oldum. Şimdi sinir krizi geçireceğim.” mesajını yazdı.

Yazışmaların devamında, 7 Mart’tan Nisan’a kadar sanığın Turan’a çeşitli söylemlerle “paranı alacaksın” dediği sırada, Turan 24 Mart’ta şu ifadeyi kullandı: “Ben 2 ayda 1 milyonu zor aldım ve hala oradaki eksi, şu, bu. Yoruluyorum. Öyle bir şey söylüyorsun ki zaten uyku uyumuyorum. 3-4 aydır bir gün oh demedim. Ama her gün bu parayı konuşmaktan düşünmekten kendimden iğrendim. Lütfen rica ediyorum yardımcı ol.”

Başka bir yazışmada, Turan, müşteki Emre Çolak’ın kendisine gönderdiği “Abi günaydın, bugün para yatıyor mu?” mesajının ekran görüntüsünü sanığa iletirken, sanık Erzan ise elinden geleni yaptığını, dayanacak gücü kalmadığını, kimsenin bu yüke katlanamayacağını ifade etti.

Öte yandan, bankaya ait bazı güvenlik kamerası kayıtları da dosyaya dahil edildi. Görüntülerde, tutuklu sanık Ali Yörük’ün, iddiaya göre bazı müştekilerden alarak yanında getirdiği poşetin içindeki parayı bankada teslim etmesi yer aldı. Yine sanık Seçil Erzan ile yanındaki iki kişinin, 27 Eylül ile 2 Aralık 2022 tarihleri arasında masanın üzerindeki paraları çantaya koymaları da güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

İddianamede, Çeviker’e para karşılığında verilen belgeler sonrasında Çeviker’in Erzan’a ulaşamadığı, durumu bankaya bildirdiği ve bankanın başlattığı soruşturmanın ardından Erzan hakkında suç duyurusunda bulunduğu belirtiliyor.

SANIK SEÇİL ERZAN’IN 226 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Sanık Seçil Erzan’a, “özel belgede sahtecilik” ve “tacir veya şirket yöneticisi olan ya da şirket adına hareket eden kişilerin ticari faaliyetleri sırasında, kooperatif yöneticilerinin kooperatifin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık” suçlarından 69 yıldan 226 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Aynı iddianamede, sanıklar Ali Yörük, Kerem Can, Hüseyin Eligül, Nazlı Can, Atilla Yörük ve Asiye Öztürk’ün ise benzer suçlardan 3 yıl ile 65 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılmaları talep ediliyor.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nin iddianameyi kabul etmesinin ardından, 4’ü tutuklu toplam 7 sanık, 20 Kasım’da hakim karşısına çıkmıştı. Mahkeme heyeti, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar vererek duruşmayı 12 Ocak 2024’e ertelemişti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.