Başakşehir İlçe Tarım Müdürlüğü’nde çip taktırma yoğunluğu

Başakşehir İlçe Tarım Müdürlüğü’nde çip taktırma yoğunluğu
Yayınlama: 28.12.2022
Düzenleme: 28.12.2022 01:02
A+
A-

Başakşehir İlçe Tarım Müdürlüğü’nde çip taktırma yoğunluğu devam ediyor. Evcil hayvanlara özel merkez kalitesinde çip takma hizmeti veren kurumda, sürenin sona ermesine üç gün kala vatandaşların ve evcil hayvanların kalabalıktan bunalmaması için kurum personeli azami özen gösteriyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın dijital kimliklendirme projesi kapsamında 1 Ocak’a kadar evcil kedi ve köpeklere çip taktırmayan hayvan sahiplerine 3 bin 642 lira para cezası uygulanacak. Evde yaşayan kedi, köpek ve gelinciğe çip taktırmak isteyen hayvan sahipleri, il ve ilçe müdürlüklerine başvururken, Başakşehir İlçe Tarım Müdürlüğü’nde de yoğunluk oluştu.

‘Kedi, Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik’ kapsamında evcil hayvanlara çip takma zorunluluğu süresi, 31 Aralık 2022’de bitecek.

Kedi, köpek ve gelincik sahipleri, il, ilçe tarım müdürlüklerine ya da yetki verilen kurum, kuruluş, gerçek veya tüzel kişilere ilgili beyannameyle başvuru yaparak, hayvanlarını kayıt altına aldırabilecek.

Bu tarihe kadar hayvanlarına çip taktırmayanlara 5199 sayılı kanun kapsamında 3 bin 642 lira para cezası uygulanacak.

Başakşehir İlçe Tarım Müdürlüğü’nde çip taktırma yoğunluğu

Kedi ve köpeğine çip taktırmak isteyen hayvan sahipleri, Başakşehir İlçe Tarım Müdürlüğü’ne başvuruyor.

Tempo Online’a kurumun kapılarına açan Başakşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdullah Bora Kumbasar, evcil hayvan çip beyannamesi ile alakalı sistemin işleyişi hakkında bilgi verdi. Başakşehirliler’in evcil hayvanlarına özel merkez kalitesinde hizmet verildiği de açıkça görülen müdürlükteki yoğun ama ferah ortam dikkat çekti. Sürenin sona ermesine üç gün kalmasından dolayı oluşan yoğunluğa cevap verebilmek için veterinerlerle haftanın beş günü hizmet verilen müdürlükte çip taktırmak isteyen hayvan sahiplerinin başvuruları 09.00/12.00 saatleri arasında kabul ediliyor.

Başakşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdullah Bora Kumbasar, sona yaklaşıldığından ötürü yoğunluk olduğunu belirterek Başakşehir’de kendilerine başvuran can dostlara kısa sürede çip takıldığını dile getirdi. Kumbasar, “Hayvan sahipleri uygulamanın son günlerinde müdürlüğümüze yoğun olarak geliyor. Süre uzatılmayacak. Yılbaşına kadar başvuru yapılması halinde çip takımı sonrasında da devam edilecek. 31 Aralık’a kadar hayvan sahipleri mutlaka başvuru yapmalı” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.