Dilan Polat ve Eşinin Mal Varlığına El Konuldu

Dilan Polat ve Eşinin Mal Varlığına El Konuldu
Yayınlama: 14.10.2023
Düzenleme: 14.10.2023 01:29
A+
A-

Dilan Polat ve eşinin tüm mal varlıklarına el kondu. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın tüm mal varlıklarına el konuldu.

Soruşturma kapsamında, Dilan ve Engin Polat çifti ile birinci derece yakınlarının da mal varlıklarına el konulurken çiftin yurt dışına çıkışına da yasak getirildi.

Alınan bilgiye göre, Dilan ve Engin Polat çifti hakkında, kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla savcılık soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında, MASAK, çiftin mal varlıklarına yönelik inceleme yaptı. MASAK, yaptığı inceleme sonucunda, çiftin mal varlıklarının kara para aklama ve vergi kaçakçılığına dair deliller elde etti.

Dilan Polat ve Eşinin Mal Varlığına El Konuldu

Dilan Polat ve Eşinin Mal Varlığına El Konuldu

Dilan Polat ve Eşine Yurt Dışına Çıkış Yasağı

Bu kapsamda, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, Dilan ve Engin Polat çifti ile birinci derece yakınlarının mal varlıklarına el kondu. Ayrıca savcılık, Polat çiftine yurt dışı çıkış yasağı da getirdi.

Dilan Polat, 1 milyona yakın takipçisi olan bir sosyal medya fenomeni. Engin Polat ise medikal sektöründe faaliyet gösteriyor.

Sosyal medyadaki takipçilerine lüks yaşam tarzıyla bilinen Dilan Polat ve eşi Engin Polat, son günlerde iş yerlerine yapılan silahlı saldırılarla gündeme gelmişti.

Silahlı saldırıların, çiftin mal varlıklarına el konulmasına yönelik soruşturmayla bağlantılı olup olmadığı araştırılıyor.

Dilan Polat’ın ünü nasıl arttı?

2017 yılında güzellik merkezlerinin kurucusu olarak sektörde büyük başarı elde etmişti Polat. Bununla birlikte, kısa sürede adını duyurmayı başardı. İş hayatındaki bu başarıların yanı sıra Instagram’da milyonlarca takipçisi olan Polat, sosyal medyada da tanınmaktadır.

Dilan Polat vakası nedir?

Dilan Polat Güzellik Merkezleri’nin sahibi ve sosyal medya etkileyicisi Dilan Polat ile eşi Engin Polat, kara para aklamak suçlamalarıyla soruşturmaya alındı. İş yerlerine yönelik saldırılarla gündeme gelen ve ‘vergi kaçırma’ suçlamalarıyla tanınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın tüm mal varlıklarına savcılık el koydu.

Dilan Polat’ın eşi ne iş yapıyor?

İstanbul kökenlidir. İki çocuğu vardır. Biri İlda Polat adında bir kız, diğeri ise Milan Efe adında bir erkek çocuktur. Polat çiftinin kızı 10 yaşında, oğlu ise 2 yaşındadır. Sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir.

Tempo Online son dakika haberleri anlık olarak Twitter‘da!

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.