Donald Trump’ın, başdanışmanlığını yapan kızı ve damadının işine son vermek istediği sav edildi

Gazeteci Maggie Haberman tarafından yazılan “Güven Adamı: Donald Trump’ın doğuşu ve Amerika’nın çöküşü” isimli kitapta Trump’ın Beyaz Saray’daki …

Donald Trump’ın, başdanışmanlığını yapan kızı ve damadının işine son vermek istediği sav edildi
Yayınlama: 28.09.2022
A+
A-

Gazeteci Maggie Haberman tarafından yazılan “Güven Adamı: Donald Trump’ın doğuşu ve Amerika’nın çöküşü” isimli kitapta Trump’ın Beyaz Saray’daki periyoduna dair notlar yer aldı.

Gelecek hafta piyasaya çıkacak kitabın kopyasında Trump’ın, Beyaz Saray’da devrin Özel Kalem Müdürü John Kelly ve Beyaz Saray Hukuk Müşaviri Don McGhan ile yaptığı bir toplantı sırasında Twitter hesabından kızı Ivanka ile damadı Kushner’in Beyaz Saray’dan ayrılacağını belirten bir paylaşım yapmak istediği belirtildi.

Kelly’nin o an Trump’ı engelleyerek bu türlü bir paylaşımdan evvel kızı ve damadı ile kendisinin konuşmak için müsaade istediği kaydedildi.

Trump’ın o günden sonra bir daha bu mevzuyu konuşmadığını yazan Haberman, kızı ve damadının da Trump’ın başkanlığı boyunca Beyaz Saray’da kaldığını fakat Trump’ın damadı Kushner’i “verimsiz” görerek sık sık küçümsediğini ve onunla alay ettiğini öne sürdü.

Çoğunlukla Trump’ın başkanlığı periyoduna odaklanan kitapta ayrıyeten, eski liderin beyaz ırkçıları reddetmeye karşı nasıl direndiği ve Meksika’da uyuşturucu üreten bir imalathanenin bombalanmasını istediği formunda bilgiler de yer aldı.

Kitapta, eski Liderin Beyaz Saray öncesi New York günlerine de değinen Haberman, “Donald Trump’ın başkanlığını ve siyasi geleceğini tam olarak hesaba katmak için insanların onun nereden geldiğini bilmeleri gerekiyor” sözünü kullandı.

Haberman, 607 sayfalık kitabı için 3 defa Trump ile olmak üzere birtakım yardımcıları ve danışmanları dahil 250 şahıstan fazla kişi ile mülakat yaptığı bilgisini paylaştı.

Trump’ın sözcüsü Taylor Budowich ise kitabı “yanlışlarla dolu ve sıkıcı” olarak nitelendirdi ve “Başkan Trump ise Amerika’yı kurtarmaya odaklanmış durumda ve palavra haberlerin bu mevzuda yapabileceği hiçbir şey yok.” sözünü kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.