Eskişehir’de 6 yaşındaki Elif Nur Tiftik açlıktan öldü

Eskişehir’de 6 yaşındaki Elif Nur Tiftik açlıktan öldü
Yayınlama: 17.12.2022
Düzenleme: 17.12.2022 00:41
A+
A-

Eskişehir’de 6 yaşındaki Elif Nur Tiftik açlıktan öldü. Eskişehir’de babaannesinin velayetinde olan üç kardeşten birinin aç bırakılarak ölüme mahkum edildiği, diğer iki çocuğun ise son derece zayıf ve bakımsız halde bulunduğu iddia edildi.

İddiaya göre olay, Eskişehir Fevzi Çakmak Mahallesi’nde gerçekleşti. Anne ve babası cezaevinde olduğu için Metin (12) Yiğit (9) ve Elif Nur (6) isimli üç kardeş babaannesi tarafından bakılıyordu. 6 yaşındaki Elif Nur’un şüpheli bir biçimde öldüğünü öğrenen bir akrabası durumdan şüphelenerek Eskişehir’e diğer çocukları görmeye gitti.

Eskişehir'de 6 yaşındaki Elif Nur Tiftik açlıktan öldü

Eskişehir’de 6 yaşındaki Elif Nur Tiftik açlıktan öldü

Yüz ve kafa bölgesinde darp izlerine rastlanılan çocuklar, yetersiz beslenmeden dolayı zayıf ve güçsüz halde bulundu. Çatı katında herhangi bir şekilde tuvalet ihtiyacını giderme imkanı olmadan günlerce aç bırakıldığı belirtilen çocuklardan 6 yaşındaki Elif Nur Tiftik‘in burada şüpheli şekilde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Elif’in ölüm sebebi sorulduğunda babaanne Cihangül Kurumlu’nun çocuğun ‘mandalina yerken öldüğünü’ savunduğu belirtildi.

Müge Anlı’nın programında Yiğit ve Metin isimli çocukların koruma altına alındığı, yapılan şikayet üzerine amca Sezer Tiftik ve hala Deniz Tiftik’in gözaltına alındığı, babaanne Cihangül Kurumlu’nun ise ortadan kaybolduğu ifade edildi.

Eskişehir’de 9 ve 12 yaşlarındaki 2 çocuğun ise Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındığı öğrenildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.