İYİ Parti’li Dikbayır’dan, sözde hoca Ebubekir Sofuoğlu’na sert tepki: Sapık bir şerefsiz

İYİ Parti’li Dikbayır’dan, sözde hoca Ebubekir Sofuoğlu’na sert tepki: Sapık bir şerefsiz
Yayınlama: 08.12.2022
Düzenleme: 08.12.2022 00:47
A+
A-

İYİ Parti’li Dikbayır’dan, sözde hoca Ebubekir Sofuoğlu’na sert tepki: Sapık bir şerefsiz

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın Meclis’te İYİ Partili Hüseyin Örs’e yumruklu saldırısını “Bu bir ecdat geleneğidir, elleri dert görmesin” diyerek alkışladı. Sofuoğlu’na İYİ Parti’den çok sert tepki geldi. İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır “Sapık bir şerefsizin üniversitelerimizde ne işi var? Gereğini acilen yapın” çağrısında bulundu.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın yumruklu Meclis’teki yumruklu saldırısını destekleyen sözlerine İYİ Parti’den sert bir tepki geldi.

Sofuoğlu, AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın TBMM’de İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk atmasıyla ilgili sosyal medya hesabından “Adamın dibiymiş Zafer Işık. Anlayana anladığı dilden konuşmuş. Bu bir ecdat geleneğidir, elleri dert görmesin Müslüman, yeri ve zamanına göre hareket etmesini iyi bilendir. Pısırıklar, Zafer Bey Kardeşimin bu adam gibi tavrını görsün de örnek alsın İnşaAllah…” ifadelerini kullanmıştı.

“GEREĞİNİ YAPIN”

Bu skandal paylaşım üzerine İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır “Bu insan müsveddesi çakma fesli bir üniversite hocası. Üstelik üniversitelerin fuhuş yuvası olduğunu iddia edecek kadar ahlaksız bir zihniyette. Peki ya sapık bir şerefsizin üniversitelerimizde ne işi var? Gereğini acilen yapın” çağrısında bulundu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.