Amazon Türkiye Lojistik Merkezi Açıldı! (Amazontürkiye)

Amazon Türkiye Lojistik Merkezi Açıldı! (Amazontürkiye)
Yayınlama: 05.10.2022
Düzenleme: 05.10.2022 00:14
A+
A-

Bin kişinin istihdam edileceği Amazon Türkiye lojistik üssü açıldı!.. Küresel e-ticaret devi Amazon, Türkiye’de ilk lojistik üssünü açtığını duyurdu. Ayrıca söz konusu lojistik üssün bir yıl içinde 1000’den fazla kişiye istihdam sağlayacağı da açıklandı.

1994’te Jeff Bezos tarafından kurulan Amazon, Eylül 2018’de Türkiye pazarına giriş yapmıştı. O tarihten bu yana Türkiye’deki önemli yatırımlarını güçlendiren Amazon, ilk lojistik üssünü açtı. İstanbul Tuzla’da açılan ilk lojistik üs, 100 milyon doları aşan bir yatırım ile faaliyete geçirildi. Açılmasının sebebi ise Türkiye’de artan müşteri talebi olarak açıklandı.

Tam 1000 kişiye istihdam sağlayacak!

Dünya genelinde popüler bir iş alanı haline gelen Amazon, ilk lojistik üssüyle istihdam da sağlayacağını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre iş sağlığı ve güvenliği, muhasebe, insan kaynakları, mühendislik, bilgi işlem ve depo operatörlüğü gibi alanlarda işe alımlar çoktan gerçekleştirildi.

Şimdi ise vadedilenlere göre üssün, bir yıl içinde 1000’den fazla kişiye istihdam yaratacağı açıklandı.

Amazon Türkiye maaşları arasında ‘Rekabet’ olacak

Açılan bu üste alınacak maaşlara da değinecek olursak, açıklamalar maaşların rekabetçi olacağı yönünde. Amazon Türkiye Operasyonları Genel Müdürü Hakan Karadoğan, yaptığı açıklamalarda çeşitli alanlarda iş imkanı sağlanmasına değindi. Ayrıca çalışanların rekabetçi maaşlar ile alanlarında istihdam edileceğinin altını çizdi.

Tüm bunlara ek olarak Amazon’un lojistik üssünde çalışan kişiler, Amazon’da geçerli olmak üzere indirimlerden yararlanabilecekler. Ayrıca, sağlık, hayat ve kaza sigortasının yanı sıra ebeveynlik izni gibi her çalışanın hakkı olan izinlerden de faydalanabilecekler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.