MHRS randevu alma sistemi randevu vermiyor!

MHRS randevu alma sistemi randevu vermiyor!
Yayınlama: 15.10.2021
Düzenleme: 28.09.2022 03:52
A+
A-

MHRS randevu alma sistemi üzerinde hastane randevusu alamayan vatandaşlar, tepkilerini Twitter’dan ifade etmeye çalışıyor. Devlet hastanelerine MHRS randevu alma uygulaması üzerinde randevu almak isteyen bazı vatandaşlar, “Randevu bulunamamıştır” ekranıyla karşılaştı. Tepkilerini sosyal medyadan dile getiren vatandaşlar duruma isyan etti.

Koronavirüs salgınıyla hastanelerin yükü iyice artarken diğer hastalıklardan hastaneye gitmek isteyen vatandaşlar bir türlü randevu alamıyor.

SESLERİNİ TWİTTER’DAN DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Seslerini Twitter üzerinden duyurmaya çalışan vatandaşlar, MHRS randevu sorununa bir çare bulunması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da seslendi. Bazı kullanıcılar da yoğunluğun sağlık personellerine uygulanan şiddet sonrası gelen istifalar nedeniyle olduğunu savundu.

MHRS RANDEVU ALMA SORUNU TWİTTER TÜRKİYE GÜNDEMİNDE

Sosyal medya platformu Twitter’da #RandevuAlınamıyor ve # MHRS etiketleri gündemde ilk sıralara yerleşti.

İKİ ETİKET TWİTTER TÜRKİYE GÜNDEMİNDE

Peki, MHRS Nedir?

Sağlık Bakanlığına bağlı tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına muayene randevu hizmeti sunan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), gelişmiş teknolojiler ışığında yenilenmeye ve hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor.

MHRS randevu nasıl alınır?

İnternet ortamında MHRS randevu alabilmek için Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni (https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/) kullanabilirsiniz. Gitmek istediğiniz hastanenin il- ilçe ve ismini seçtikten sonra ‘Randevu al’ butonuna tıklayın.

MHRS şifremi unuttum nasıl yenileyebilirim?

Burada iki yol ile parolanızı yenileyebilir ya da geçici bir parola oluşturabilirsiniz; E-posta bölümünde T.C. kimlik numaranızı ve sistemde kayıtlı e-postanızı yazınız; mail adresinize gelen parola yenileme linkini kullanarak yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.

MHRS telefon güncelleme nasıl yapılır?

MHRS’ye T.C kimlik numarası ve şifreniz ile girdikten sonra “Hesap Bilgilerim” kısmında iletişim bilgilerini seçiyorsunuz ve telefon numaranızı buradan değiştirip güncel halini kaydedebiliyorsunuz.

MHRS e posta adresi nasıl değiştirilir?

Hesap Bilgilerimi Nasıl Değiştirebilirim? https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ekranın üst kısmında yer alan “Hesap Bilgilerim” kısmından ilgili değişikliği yapabilirsiniz.

MHRS telefon numarası kaç?

Kovid-19 aşısı olacak vatandaşlar, mobil uygulama veya internetin yanı sıra MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor. Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor.