Muharrem İnce Adaylıktan Çekildi! Konuşma Video İzle

Muharrem İnce Adaylıktan Çekildi! Konuşma Video İzle
Yayınlama: 11.05.2023
Düzenleme: 11.05.2023 15:29
A+
A-

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin partisinden 11 kurmayıyla yaptığı toplantı sonrasında “çekilme” fikriyle ilgili iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddialar sonrasında Muharrem İnce canlı yayında açıklama yaparak adaylıktan çekildiğini duyurdu.

İnce, 40 yılın üzerinde siyasette hizmet ettiğini ve son 45 günde yaşananları hiçbir zaman görmediğini belirtti. İftiralar ve sahte videoların dolaşımda olduğunu ve bunların FETÖ’cüler tarafından yayıldığını söyleyen İnce, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kendisini koruyamadığını ifade etti. Ayrıca, ne kadar kaçak FETÖ’cü varsa kendisine saldırdıklarını ve bunlarla her gün mücadele etmek zorunda kaldığını sözlerine ekledi.

Muharrem İnce, adaylıktan çekildiğini Türkiye için yaptığını ve Memleket Partisi’nin Türkiye için önemli olduğunu vurgulayarak her evden bir oy istedi.

Muharrem İnce, canlı yayında yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini duyurdu. Öncesinde yapılan toplantıda “düşünelim” ifadesi kullanılmış ve çekilme ihtimali gündeme gelmişti.

İnce, 40 yıldan uzun bir süredir siyasette yer aldığını belirterek son 45 günde yaşadıklarının hayatında görmediği şekilde olduğunu ifade etti. Sahte dekontlar ve videoların İsrailli bir porno sitesinden alındığını ve FETÖ mensuplarının bu tür eylemlerde bulunduğunu iddia etti.

İnce, hiçbir emniyet mensubu, savcı ve gazetecinin bu durumu soruşturmadığını ve yazmadığını belirterek Türkiye Cumhuriyeti devletinin itibarını koruyamadığını savundu. Ayrıca, kendisine saldıranların FETÖ mensupları olduğunu söyledi.

Memleket Partisi’nin Türkiye için önemli olduğunu ve Atatürkçülerin mecliste yer alması gerektiğini belirten İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini açıkladı. Kendisinin kumpaslardan ve sahte dekontlardan korkmadığını belirten İnce, Türkiye’ye üçüncü bir seçenek önerdiğini ve bu seçeneği başaramadıklarını söyledi.

Son olarak, seçimlerde Memleket Partisi’ne her evden bir oy istediğini ve bahanelerin olmaması gerektiğini söyleyerek açıklamasını tamamladı.

Tempo Online Twitter‘da!

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.