Son dakika Taksim patlaması

Son dakika Taksim patlaması
Yayınlama: 13.11.2022
Düzenleme: 13.11.2022 20:26
A+
A-

Son dakika Taksim patlaması: İletişim Başkanlığı ve BTK’dan açıklama

İstanbul Taksim’de meydana gelen patlama sonrası sosyal medya kullanıcılarının internetin yavaşladığını ve bazı içeriklere erişim sıkıntısı yaşandığını bildirmeleri üzerine konuyla ilgili BTK’dan bir açıklama geldi.

Kurum, İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama sonrası ortaya çıkan görüntülere ilişkin sosyal medya platformlarında bant daraltma uygulaması yapıldığını duyurdu.

NetBlocs: Sosyal medya platformları Twitter, Instagram, YouTube ve Facebook sınırlandı

Küresel internet erişimini takip eden Netblocks platformu da patlamanın ardından Türkiye’de sosyal medya siteleri Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter’a erişimin yavaşlatıldığını ya da bazı internet sağlayıcılar tarafından tamamen durdurulduğunu aktardı.

https://twitter.com/netblocks/status/1591810296124948480?s=20&t=BkvxRRzpMZ2DWDxrnEMpig

 

İletişim Başkanlığı’ndan Son dakika Taksim patlama haberlerine yayın yasağı açıklaması

Cumhurbaşkanığı İletişim Başkanlığı, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak İstanbul’daki patlamayla ilgili haberlere getirilen yayın yasağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vali Yerlikaya, Taksim’deki patlamada can kaybının 6’ya yükseldiğini duyurdu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada can kaybının 6’ya, yaralı sayısının ise 53’e yükseldiğini açıkladı.

Erdoğan: İstiklal Caddesi’ndeki patlamada bir terör kokusu var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya’ya hareketi öncesi basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına, “Bugün saat 16.20’de İstiklal Caddesinde meydana gelen bombalı saldırıda vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” sözleriyle başladı.

Kesin olarak bu terördür dersek belki yanlış olur. Ama ilk gelişmeler valimin bize aktardığı ilk bilgi burada bir terör kokusu var. Şu an itibarıyla ilk tespitler, oradaki kaçışmalar vesaire falan bir kadının bu işte bir rol oynadığı noktasında.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Taksim patlama açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan Taksim patlama açıklaması

İstiklal Caddesi’ndeki patlamada 6 kişinin vefat ettiğini, 53 kişinin yaralandığını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Türkiye’yi ve Türk milletini terörle teslim alma çabaları, dün olduğu gibi bugün ve yarın da hedefine ulaşamayacaktır. Milletimiz, İstiklal Caddesi’ndeki olayın faillerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılacağından emin olsunlar. Devletimizin ilgili birimleri bu kalleş saldırının faillerini ve arkasındaki mahfilleri ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.