Tuğba Özay Öldü Mü? Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Tuğba Özay öldü mü? eski manken Tuğba Özay kaç yaşında, nereli? gibi son dakika magazin haberleri gündemde aranmaya başlandı.

Tuğba Özay Öldü Mü? Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?
Yayınlama: 01.01.2023
Düzenleme: 01.01.2023 01:03
A+
A-

Tuğba Özay öldü mü? Kaç yaşında, nereli? gibi son dakika magazin haberleri gündeminde yer konuşulmaya başlandı.

Eski manken Tuğba Özay’ın babası şair İlhan Özay hayatını kaybetti. Babası henüz hastanedeyken durumuna ilişkin paylaşım yapan Özay, “Ben babamsız mutlu olamam. Babam yaşasın, ben öleyim” dedi.

Özay’ın basın danışmanının yaptığı açıklamada, İlhan Özay’ın 1 Ocak Pazartesi günü Şakir Camii’nde kılınacak ikindi namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedileceğini ifade edildi.

Tuğba Özay Öldü Mü? Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Peki, Tuğba Özay öldü mü? Şarkıcı ve eski manken Tuğba Özay’ın babası, şair İlhan Özay 68 yaşında yaşamını yitirdi.

Bir süredir KOAH hastalığıyla mücadele eden Tuğba Özay’ın babası, yaşadığı nefes darlığından dolayı hastaneye kaldırıldığı ve ardından hayatını kaybetti.

Babasının hastaneye kaldırıldığı haberini konser için gittiği Marmaris’te öğrenen Özay, İstanbul’a dönüş yolunda şunları söyledi:

“Babam için dua edin. Dün akşamdan beri benden saklamışlar. Bugün Dalaman’dan Ankara’ya gidecektik beni İstanbul’a getirdiler. Bana yalan mı söyleniyor. Babam yaşıyor değil mi? Ben çok korkuyorum, bacaklarım tutmuyor. Neden sakladılar benden? Ne olur dua edin lütfen. Sadece yoğun bakımda olsun ve çıksın oradan. Ben dün babamı görmüştüm rüyamda. Ağlamıştım… Ne olur babam yaşıyor olsun, ne olur dua edin. Lütfen dua edin. Birkaç gündür babamı düşünüyordum. İsmini andığımda bile ağlıyordum. En son konuşmalarımızda benim çok mutlu olmamı istemişti. Ben babamsız mutlu olamam. Babam yaşasın ben öleyim, ne olur dua edin.”

Özay’ın basın danışmanının yaptığı açıklamada, İlhan Özay’ın 1 Ocak Pazartesi günü Şakir Camii’nde ikindi namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedileceğini ifade edildi.

Tuğba Özay Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Güzelller güzeli Tuğba Özay, 10 Şubat 1978, İstanbul’da dünyaya geldi. Aynı zamanda, eski manken, oyuncu ve şarkıcı Nihal Tuğba Özay, 1995 Miss Model of the World dünya güzellik yarışmasında ikinci seçilmiştir. Ayrıca Özay aslen Trabzonludur.

1995’te Miss Model of Turkey seçildi. Ardından Miss Model of the World yarışmasında ikinci oldu. Aynı zamanda bu yarışmada en iyi vücutlu model ödülünü de aldı. Ardından 1996’da Paris’te kısa bir modellik kariyerine başlamış ise de, Türkiye’ye dönmüş, aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli oldu. Oyunculuk kariyerinde de başarılara imza atan Tuğba Özay, 2017 yılında ise engellilerin verdiği oylarla “Yılın Oyuncusu” seçilmiştir.

1995 Miss Model of the World dünya güzellik yarışmasında ikinci seçilmiştir. Aslen Trabzonludur.

Ödüller kazanmış bir ders kitapları yazarı ve aynı zamanda şair olan babası Trabzon, öğretmen olan annesi Antalya kökenlidir.

Ortaöğrenimini Fenerbahçe Lisesi’nde yapmış, daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvar ve Tiyatro Bölümüne kaydolmuştur.

Başlangıçta yelkencilik ve yüzme spor dallarına ağırlık vermiş, sonradan Fenerbahçe voleybol as takımında 5 yıl voleybol oynamıştır.

Mankenliğe 1994’te bir Vakko defilesi ile başlamıştır. Aynı “Sonradan Görmeler” televizyon dizisinde bir yüzme hocası rolü oynamıştır.

1995’te Miss Model of Turkey oldu. Ardından Miss Model of the World yarışmasında ikinci oldu. Aynı yarışmada en iyi vücutlu model ödülünü de almıştır. 1996’da Paris’te kısa bir modellik kariyerine başladı. Bununla birlikte, Türkiye’ye dönerek, aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli oldu. Oyunculuk kariyerinde de başarılara imza atan Tuğba Özay, 2017 yılında ise engellilerin verdiği oylarla “Yılın Oyuncusu” oldu.

Oynadığı Diziler ve Filmler

1996 sonrası kariyerinin temel taşları şu şekildedir:

  • 1997’de Mahsun Kırmızıgül ile “Hemşerim” TV dizisinde oynamış, “Aynalı Tahir” TV dizisinde bir yardımcı rol üstlenmiştir.
  • 1998’de bir özel TV kanalında otomobil dünyası temalı bir program sunmuştur.
  • 1999’de “Çiçek Taksi” TV dizisinde oynamıştır.
  • Sonraki yıllarda, “Zehirli Çiçek”, “Yapayalnız” ve “Bizim Otel” gibi TV dizilerinde önemli roller almıştır.
  • Mehmet Ali Erbil ile Çarkıfelek programını sunmuştur.
  • 2001 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde en iyi manken-model seçilmiştir.
  • Ferhan Şensoy’un sahneye koyduğu “Dün Gece Ormanda Çok Komik Bir Şey Oldu” oyununda rol almıştır.
  • Abdullah Şahin tiyatrosunda adını kendisinin koyduğu Tanıştırayım Burası Türkiye adlı oyunda yer aldı.

Özay, “Dekolte” ve “Melekler Evi” adlı müzik eğlence programları sunuculuklarının yanı sıra, Fısıltı Dergisi, Zeyn Ayakkabı, Jandarma Güçlendirme Vakfı, Sabah Gazetesi, Star Live Dergisi, Schlafgut, Burada Dergisi reklam filmlerinde rol aldı. Ayrıca 1994’te Nuray Hafiftaş ve Ufuk Bigay’ın, 1995’te Alihan ve Gökhan Güney’in, 1997’de Mahsun Kırmızıgül’ün, 1998’de Ferhat Güzel’in kliplerinde rol alan Özay, Yaşar Günaçgün, Selami Şahin, Arto ve Demet Akalın’ın kliplerinde de oynadı. Bununla birlikte 2003 yılında Tuğba Özay’la Fitness adlı Aerobik VCD ve DVD’sini yaptı. Ardından, kariyerindeki 10 yıl anısına Best of Tuğba Özay kataloğunu hayata geçirdi. Ayrıca katalogdan gelen gelirle Özay, Ankara Çubuk’da hortum felaketinde yıkılan köy okulunu yeniden yaptırdı. Aynı zamanda Tuğba Özay, 12 Mayıs 2009’da İtalya’nın Milano’da İtalyan iş adamı Ludovic Fattizzo ile evlendi. Ardından yaklaşık 4 yıl sonra boşanma kararı alan Özay, 2015’te boşandı.

Çıkardığı Kitabı

Ağustos 2007 – Ocak 2008 tarihleri arasındaki hapishane günlerinin anılarını anlatma kararı aldı. Ardından, Doğan Kitap’la anlaşarak Haziran 2008’de “Bedel” adı altında kitaplaştırdı.

2010 yılında ilk albümü Armoni, 2011 yılında ikinci albümü Üç Nokta yayınlanmıştır.

2015 yılında CHP İstanbul 1. Bölge’den milletvekili aday adayı olan Tuğba Özay, ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’a, “Sanatçı muhalif olmak durumundadır. İsterse aynı ideolojiden, aynı görüşten olsun karşısındaki güç ama bence her zaman toplumun kanayan yaralarını dile getirmeli, duyarlılık gösterilmesi gereken konuları dillendirmeli, bunları masaya yatırmalı, bunlara çözüm aramalıdır.” dedi. 2016 yılında üçüncü albümü Pes Etme yayınlanmıştır. Ardından albümün çıkış şarkısı Pes Etme’nin klibi YouTube‘da, 1 Ağustos tarihinde yayınlanmıştır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.