WhatsApp ekran görüntüsü alma ve çevrimiçi durum sona erdi

WhatsApp ekran görüntüsü alma ve çevrimiçi durum sona erdi
Yayınlama: 02.11.2022
Düzenleme: 02.11.2022 22:46
A+
A-

WhatsApp ekran görüntüsü alma ve çevrimiçi durum sona erdi!..

WhatsApp ekran görüntüsü alma ve çevrimiçi durum sona erdi!.. Meta şirketi Ağustos ayında yaptığı açıklamada ekran görüntüsü almayı engelleyen ve çevrim içi olma durumunu gizleyen güncellemeler üzerinde çalıştıklarını belirtmişti.

Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg bu projeler ile uygulamadaki güveliği arttırmak ve kötü niyetli insanlardan kullanıcılarını korumak istediğini belirtirken yeni güncelleme ile sözünü tuttu.

Bir önceki güncelleme ile çevrimiçi olma durumunu gizleme özelliğini getiren WhatsApp, yeni gelen 2.22.22.3 sürümü ile “Bir kez görüntüle” seçeneği ile paylaşılan medya içeriklerinin ekran görüntüsünün alınmasını engelledi.

Whatsapp Ekran Görüntüsü Alma Uyarısı

Bu seçenek seçilerek paylaşılan fotoğraf ya da videoların ekran görüntüsünü almaya çalışan kullanıcılar “Ekran Görüntüsü Engellendi” uyarısı ile karşılaşacaklar. Üçüncü parti yazılımlar kullanarak alınan ekran görüntüsü ve videolarda ise ekranın tamamen siyah olduğu belirtiliyor.

Whatsapp Ekran Görüntüsü Alma Uyarısı

Whatsapp Ekran Görüntüsü Alma Uyarısı

WHATSAPP’IN YENİ GİZLİLİK ÖZELLİKLERİ

WhatsApp kısa süre önce, kullanıcıların kimsenin haberi olmadan bir şeyler yapmasına izin verecek bir dizi gizlilik seçeneğine imkan verdi. İşte değişikliklerden birkaçı:

Gruplardan sessizce ayrılma

WhatsApp, artık kimse olmadan bir gruptan özel olarak ayrılmayı mümkün kılıyor. Artık tüm grubun ayrılışınızı bilmesi yerine, yalnızca yöneticiler bilgilendiriliyor.

Şirket, bu özelliğin bu yıl Ağustos ayında kullanıma sunulacağını söylüyor.

Çevrimiçi durumu gizleme

Uygulama, çevrimiçi olduğunuzda kimlerin görebileceğini ve göremeyeceğini seçme özelliğini tanıtıyor. Artık durum güncellemelerini kontrol edebilir ve yapılması gerekenleri özel olarak yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.