Ali Cabbar hikayesi filmi için Serkan Çağrı’dan açıklama! (Sözleri)

Ali Cabbar hikayesi filmi için Serkan Çağrı’dan açıklama! (Sözleri)
Yayınlama: 20.07.2023
Düzenleme: 20.07.2023 12:54
A+
A-

Ali Cabbar hikayesi hakkında internette kesin sonuç yer almadığı için, şarkının hikayesi hakkında kimsenin bir fikri bulunmuyor. Fakat, ünlü müzisyen Serkan Çağrı, İnstagram hesabından bomba gibi bir açıklama yaptı. Keşanlı müzisyen Serkan Çağrı, son zamanlarda müzik listelerine adeta bomba gibi düşen ve sosyal medyada hızla yayılan Emir Can İğrek’in “Ali Cabbar” adlı şarkısı hakkında konuştu.

Konuyla alakalı olarak, Serkan Çağrı da görüşlerini dile getirdi. Ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı, Ali Cabbar hikayesi hakkında “Muhteşem, ancak benzersiz değil” şeklinde bir yorum yaptı. Serkan Çağrı, Ali Cabbar hikayesinin tıpatıp aynısının 2008 yılında bir yönetmen arkadaşı tarafından kısa film olarak çekildiğini açıkladı.

İşte Serkan Çağrı’nın O Açıklaması:

“Bu günlerde herkes Ali Cabbar hikayesinden bahsediyor. Hikayenin içinde geçen klarnetçi Ali Cabbar’ın sevgilisinin düğünde klarnet çalmak zorunda kalması herkesi hüzünlendiriyor. Şarkının içinde gırnata fakan geçince bizlere de ne düşündüğümüzü soranlar oluyor. Şarkıya kulak verdim. Evet oldukça duygusal ve etkileyici bir hikaye. Ancak bu hikayeyi duyar duymaz hatırladım! Yönetmeni ve senaristi Keşanlı arkadaşım Erdem Yılmaz’ın 2008’de çektiği Meşk Havası isimli kısa filmle birebir aynıdır hikaye. Hatta bu filmde klarnetçiyi oynayan kardeşim Keşanlı Gökhan Uyan’dır.”

Ali Cabbar hikayesi filmi için Serkan Çağrı'dan açıklama! (Sözleri)

Ali Cabbar hikayesi filmi için Serkan Çağrı’dan açıklama! (Sözleri)

Ali Cabbar Filmi ve Hikayesi İzle

Ali Cabbar Şarkısı Sözleri

Ne ateş var ne de duman amma
Tutuşur alevler yanar ali cabbar
Sevdiğin kız başkasına varmış
Dayanabilirsen dayan ali cabbar

Baban der “al gırnatanı oğlum.
Akşama düğün var, yürü ali cabbar”
Sevdiği kız başkasına varmış
Oynar el oğluyla çalar ali cabbar

Bu ne derttir bu nasıl sınavdır
Anlayabilirsen anla ali cabbar
Yükün’ almış buralara küsmüş
Askere yazılmış gider ali cabbar

Gideli 6-7 ay olmuş
Haberi de düşmüş köye ali cabbar
Sesi susmuş, gırnatası susmuş
Bir türkü bırakmış bize ali cabbar…

Emir Can İğrek Kimdir?

Emir Can İğrek: Müziğin Armoniyle Dolu Yolculuğu!

Hey merhaba! Bugün sizlere muhteşem bir müzik yolculuğundan bahsetmek istiyorum. Adı Emir Can İğrek olan bu yetenekli müzisyenimiz, Türkiye’nin Tekirdağ şehrinde, tam da 2 Nisan 1993’te doğmuş. Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’nde eğitim görmüş ve mezun olmuş.

Müziğe Tutkulu Adım Atışı

Emir Can İğrek’in müzikle arası pek bir iyidir desem yeridir. Kendisi küçük yaşta doğup büyüdüğü şehirde sahne tutkusuyla yanıp tutuşmuş. Hatta o yıllarda çeşitli sahne grupları kurarak müzikle olan aşkına ilk adımını atmış.

Yeteneği Parlayan Yıllar

Üniversite hayatında, İstanbul’un gözde üniversitelerinden Yıldız Teknik Üniversitesi’nde okurken, müzikle olan bağı giderek kuvvetlenmiş. Okulu bitirme dönemine geldiğinde, eğitimini bırakma kararı almış. Neden mi? Müziğe olan tutkusu öylesine büyük ki, onun için en doğru yol müziğin eğitimini almakmış!

Nazım Hikmet Akademisi’nde Şan ve Solfejle Büyüyen Yıldız

Emir Can İğrek, Nazım Hikmet Akademisi’nde şan ve solfej eğitimi almaya başlamış. Akademi sayesinde sesinin gücünü ve güzelliğini keşfetmiş ve yıllar boyu Nazım Hikmet Akademi Korosu’nda tenor olarak koristlik yapmış. E tabii ki, onun güçlü sesiyle harikalar yaratması kimseyi şaşırtmamış!

“Ağır Roman”: İlk Uzunçalar Albümüyle Taht Kuruyor

2018 yılında, müziğe olan tutkusunu herkese kanıtlamak adına ilk uzunçalar albümü olan “Ağır Roman”ı yayınlamış. Bu albümle müzikseverlerin kalbinde taht kurmuş ve adını geniş kitlelere duyurmuş. Yerel sanatçılardan ulusal bir müzik ikonuna adım atmış bir yetenek Emir Can!

Çıkış Şarkısı “Nalan”la Gönüllerde Taht Kuruyor!

2019 yılında, “Nalan” adlı şarkısıyla çıkış yapmış olan Emir Can, adeta gönülleri fethetmiş. Bu şarkısı ile müzik listelerinde zirveye tırmanmış ve dinleyenlerin beğenisini kazanarak unutulmaz bir müzik yolculuğuna başlamış.

Ödüllere Giden Yol

Yetenekli sanatçımız, yalnızca dinleyicilerin değil, müzik endüstrisinin de dikkatini çekmeyi başarmış. 2020 PowerTürk Müzik Ödülleri’nde, “Yılın En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcısı” ödülüne layık görülmüş. Bu, onun için gurur verici bir anı olmalı!

Beste Yeteneğiyle Parlayan Yıldız

Emir Can İğrek, sadece sesiyle değil, aynı zamanda şarkı yazma yeteneğiyle de öne çıkmaktadır. Birçok ünlü sanatçıya eserler vererek müzik dünyasında adından söz ettiriyor. Onun parmaklarından dökülen notalar, dinleyenleri büyülemeye devam ediyor.

Yeni Projelerle Dolu Gelecek

Emir Can İğrek, müziğe olan aşkıyla sürekli ilerliyor ve yeni projeler için Kadıköy’deki stüdyosunda yoğun bir şekilde çalışıyor. Dinleyicileri için müzik dolu sürprizlere hazırlanıyor. Eminim ki, gelecekte de adından çokça söz ettirecek ve müzik dünyasına olan katkıları sürekli devam edecektir.

Her yönüyle muhteşem bir müzik yolculuğu olan Emir Can İğrek’i takip etmekten ve onunla birlikte bu eşsiz serüveni yaşamaktan büyük keyif alacağınızı düşünüyorum. Müzik dolu günler dilerim!

Tempo Online magazin haberleri servisi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.