Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu Ayetel Kursinin Okunusu

Ayetel Kürsi Türkçe okunuşu ve anlamı haberimizde, Ayetel Kürsi Türkçe açıklamasına yer verdik. Bununla birlikte, Ayetel Kürsi, Kur’an-ı Kerim’in ikinci suresi olup, Bakara Suresi’nden bir ayettir. Ayrıca İslam’ın en ünlü ve sık sık okunan ayetlerinden biridir. Üstelik, Kuran’daki en güçlü ayetlerden biri olarak kabul edilir. Aynı zamanda Ayet, Allah’ın büyüklüğünden ve gücünden bahseder. Bu nedenle genellikle kötülüklerden korunmak ve Allah’tan nimet istemek için okunur.

Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu Ayetel Kursinin Okunusu
Yayınlama: 08.02.2023
Düzenleme: 08.02.2023 02:10
A+
A-

Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu (Ayetel Kursinin Okunusu)

Ayetel Kürsi Türkçe okunuşu ve anlamı ile alakalı detaylara haberimizde geniş bir şekilde yer verdik. Peki, Ayetel Kürsi duasının anlamı ve fazileti nedir? Allah’ın en büyük ayetlerinden biri olarak bildiğimiz Ayetel Kürsi duasının koruyuculuğu konusundaki sırlarını, faziletlerini her Müslüman bilmelidir. Bu nedenle farz namazlarından sonra okunacak Ayetel Kürsi’nin Arapça ve Türkçe okunuşlarını derledik.

Ayetel Kürsi Nedir, Neye İyi Gelir?

Bakara suresinde 255. ayet olarak tek bir ayetten oluşan Ayetel Kürsi; okuyan kişiyi birçok olaydan korumaktadır. Bu nedenle Ayetel Kürsi Türkçe okunuşu ile ele aldığımız bu mucize sure okuyanları kişileri kazadan, beladan, talihsizlikten, nazardan, depremden ve daha birçok şeyden korur. Aynı zamanda Allah’a sığınmak için okuduğumuz Ayetel Kürsi, pek çok sır ve hikmetlerin en âlimi ve faziletlisi olarak da bilinmektedir. bir kere. Ayrıca Ebu Hureyre (ra) anlatıyor: Hz. Peygamber (sav) şöyle buyurdular: “Her şeyin bir şerefesi vardır. Kur’an-ı Kerim’in şerefesi de Bakara suresidir. Bu surede bir ayet vardır ki Kur’an ayetlerinin efendisidir: Ayetü’l-Kürsî.”

İşte Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu ve Fazileti

Birçok mucizevi koruyuculuğu bulunan Ayetel Kürsi’nin, Allah’ın şerden korumak maksadıyla farklı zamanlarda koruması için şer ve musibetlere karşı koruyucu özelliklere sahip olduğuna da inanılır.

Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu (Ayetel Kursinin Okunusu)

Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu (Ayetel Kursinin Okunusu)

Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.

Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard. Men zellezî yeşfeu indehû illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayetel Kürsi Türkçe Anlamı (Meali)

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

Allah ki, O’ndan başka ilah yoktur. O hayydır, kayyûmdur.
Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama.
Göklerde ve yerdekilerin hepsi O’nundur.
O’nun izni olmadan katında kim şefaat edebilir?
O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (Hiçbir şey O’na gizli kalmaz.)
O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar,
O’nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler.
O’nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez.
O, yücedir, büyüktür.

Ayet-el Kürsi Arapça Okunuşu

ٱللَّهُ لَآ إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ ٱلْحَىُّ ٱلْقَيُّومُ ۚ لَا تَأْخُذُهُۥ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ ۚ لَّهُۥ مَا فِى ٱلسَّمَٰوَٰتِ وَمَا فِى ٱلْأَرْضِ ۗ مَن ذَا ٱلَّذِى يَشْفَعُ عِندَهُۥٓ إِلَّا بِإِذْنِهِۦ ۚ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ ۖ وَلَا يُحِيطُونَ بِشَىْءٍ مِّنْ عِلْمِهِۦٓ إِلَّا بِمَا شَآءَ ۚ وَسِعَ كُرْسِيُّهُ ٱلسَّمَٰوَٰتِ وَٱلْأَرْضَ ۖ وَلَا يَـُٔودُهُۥ حِفْظُهُمَا ۚ وَهُوَ ٱلْعَلِىُّ ٱلْعَظِيمُ

Ayetel Kürsi Duası Ne Zaman Okunur?

Ayetel Kürsi duası her zaman okunabilmektedir. Ancak genellikle gece uyumadan önce korunma ve huzur için okunmaktadır. Bununla birlikte, stres ve zorluk zamanlarında rahatlık ve güven kaynağı olarak da okunmaktadır. Ayrıca bazı Müslümanlar da bunu düzenli olarak okumaktadır. Ayrıca birçok kişi günlük dualarının bir parçası olarak veya bir tür manevi koruma olarak okumaktadır. Bu nedenle Ayetel Kürsi duasını okumanın belirli bir zamanı veya yeri yoktur. Aynı zamanda tek başına veya grup halinde her yerde ve her zaman okunabilmektedir. Ayrıca Arapça bilmeyenler, Ayetel Kürsi Türkçe okunuşu ile bu önemli duayı kolayca okuyabilmektedir.

Tempo Online‘ı Twitter‘da takip edin!