Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç Tekrar Aday! Kimdir?

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç Tekrar Aday! Kimdir?
Yayınlama: 04.02.2024
A+
A-

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç tekrar aday oldu. 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için Cumhur İttifakı, Bafra Belediye Başkan Adayı’nı açıkladı. Beklenen isim Hamit Kılıç oldu! Mevcut başkan Kılıç, resmi olarak Cumhur İttifakı’nın adayı olarak seçime girecek.

Kılıç’ın adaylığı, Bafra’da büyük heyecan yarattı. 2019’da göreve gelen Kılıç, 5 yıllık görev süresi boyunca önemli projelere imza attı ve kentte sevilen bir lider haline geldi.

Cumhur İttifakı’nın Kılıç’ı aday göstermesi, kentte istikrar ve kalkınmanın devam edeceğine dair güçlü bir mesaj olarak yorumlandı. Kılıç’ın rakipleri kim olacak ve seçim yarışı nasıl geçecek ise merak konusu.

Bafra Belediye Başkan Adayı Hamit Kılıç Kimdir?

Bafra Belediye Başkan Adayı Hamit Kılıç Kimdir?

Bafra Belediye Başkan Adayı Hamit Kılıç Kimdir?

Hamit Kılıç, 1967 yılında Bafra’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Bafra’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu.

1990 yılında kurduğu özel bir şirket ile iş hayatına başlayan Hamit Kılıç, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası’nda üç dönem Meclis Üyeliği, Başkan Yardımcılığı, iki dönem Bafra Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyeliği yaptı. Ayrıca, İmam Hatip Okulları Platformu Bafra Temsilciliği ve Yavuz Selim Vakfı Bafra Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2014 yılı yerel seçimlerinde AK Parti’den Bafra Belediyesi Meclis Üyeliğine seçilen Hamit Kılıç, Meclis 1. Başkan Vekilliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, ve Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği görevlerini üstlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bafra Belediye Başkanlığı için aday gösterilerek 13 Mayıs 2018 tarihinde Belediye Meclisi’nce Bafra Belediye Başkanlığı’na seçildi. Aynı şekilde, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de Ak Parti’den aday gösterilerek yeniden Bafra Belediye Başkanı olarak seçildi.

Hamit Kılıç, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.